Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EL a EKL UEFA

Mick Schumacher končí ve formuli 1, v Haasu ho nahradí veterán Hülkenberg

Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick končí ve formuli 1. Třiadvacetiletého pilota ve stáji Haas od příští sezony nahradí jiný Němec Nico Hülkenberg.

Mick Schumacher při kvalifikaci v Džeddě
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/IMAGO autor: ANTONIN VINCENT

"Jsem velmi zklamaný. Nebyla to hladká cesta, ale neustále jsem se zlepšoval a jsem přesvědčený, že do formule 1 patřím," reagoval na Twitteru Schumacher.

Jeho odchod z Haasu se už nějaký čas očekával. Majitel stáje Gene Haas navíc nedávno prohlásil, že k udržení místa v týmu musí Schumacher v posledních čtyřech závodech sezony získat body.

Schumacher ve třech následujících závodech nebodoval a Haas se s ním rozhodl ukončit spolupráci ještě před závěrečnou Velkou cenou sezony, která je v Abú Dhabí na programu v neděli.

Schumacher během dvou let v Haasu odjel 42 závodů. V loňském ročníku nebodoval, letos získal 12 bodů. Jeho nejlepším umístěním bylo šesté místo z Velké ceny Rakouska.

Haas místo něj pro nový ročník angažoval pětatřicetiletého Hülkenberga, který se tak do formule 1 vrátí po třech letech.

Plnou sezonu naposledy odjel v roce 2019, poté se mezi elitou představil čtyřikrát jako náhradník za piloty nakažené covidem-19.

"Má na kontě téměř dvě stovky startů, takže o jeho zkušenostech a znalostech se není nutné bavit. Je to spolehlivý jezdec, který dělá skvělé výsledky v kvalifikacích," řekl šéf stáje Günther Steiner.

Hulkenberg ve formuli 1 odstartoval do 181 závodů, ale na stupně vítězů nikdy nedosáhl. Nejlepším výsledkem bývalého jezdce Williamsu, Force India, Sauberu a Renaultu jsou tři čtvrtá místa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články