Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Massa po sezoně definitivně ukončí kariéru ve formuli 1, se závoděním však nekončí

Tentokrát už to má být doopravdy. Felipe Massa, brazilský pilot formule 1 ze stáje Williams, hodlá ukončit kariéru po vrcholící sezoně. Před jejím startem šampion jedenácti Velkých cen a bývalý vicemistr světa prodloužil na přání vedení týmu o rok spolupráci, nyní ho však podle jeho slov čekají poslední dva závody v této kategorii.

Felipe Massa
zdroj: ČTK/PA autor: James Moy

Massa, který rozhodnutí oznámil na sociálních sítích, by se měl v budoucnu věnovat závodům vozů s elektrickým pohonem ve formuli E. V královské třídě čekají vicemistra světa z roku 2008 poslední dvě Velké ceny  příští týden na domácí půdě v Brazílii a poté v Abú Zabí.

"Jak všichni víte, kariéru jsem končil už loni, ale na přání Williamsu jsem to o sezonu odložil," řekl Massa. "Ale teď už mě opravdu čekají poslední dva závody ve formuli 1. Doufám však, že v budoucnu mi budete fandit i v jiných závodech jiných kategorií," dodal.

Do formule 1 přišel Massa v roce 2002 a celkem má na kontě 267 závodů, ve kterých se dokázal v 41 případech prosadit na stupně vítězů. Před příchodem do Williamsu před třemi lety závodil za Sauber a Ferrari, v jehož barvách se v roce 2008 stal vicemistrem světa. Za tehdejším šampionem Lewisem Hamiltonem z McLarenu zaostal o jediný bod.

Zdroj
ČTK, Twitter.com

Hlavní zprávy