Magazín EURO 2024

Lewis Hamilton vyhrál stou kvalifikaci, tentokrát v Brazílii

Čerstvě pětinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie. Stou pole position v kariéře si Brit vyjel před svým rivalem z Ferrari Sebastianem Vettelem. Do druhé řady startovního roštu se na okruhu Interlagos postaví Finové Valteri Bottas a Kimi Räikkönen. Za nimi se seřadili jezdci Red Bullu Max Verstappen a Daniel Ricciardo.

Lewis Hamilton
zdroj: REUTERS autor: Henry Romero

Hamilton pro jubilejní 100. pole position Mercedesu dojel v rekordním čase 1:07,281 a Vettela porazil o 93 tisícin.

Pětinásobný mistr světa Hamilton je v ideální pozici přiblížit Mercedes k zisku pátého Poháru konstruktérů za sebou.

V průběžném pořadí má německá stáj zatím náskok 55 bodů před Ferrari, které k udržení naděje na první triumf od roku 2008 potřebuje získat o 13 bodů víc než Mercedes.

Vettel byl potrestán napomenutím a pokutou 25 tisíc eur za to, že při vjezdu na váhu nevypnul motor a poté navíc při odjezdu zařízení poškodil.

"Když se mění podmínky na trati, tak by nás na vážení volat neměli. Myslím, že v takové chvíli to není fér, takže jsem chtěl, aby si pospíšili," prohlásil Vettel.