Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Hamilton přijal omluvu a uznal, že ho Räikkönen netrefil schválně

Úřadující mistr světa formule 1 Lewis Hamilton přijal omluvu Kimiho Räikkönena za kolizi v prvním kole nedělní Velké ceny Británie, po které se pilot Mercedesu propadl na chvost závodního pole a přestože se dokázal probojovat na druhé místo, nabral další ztrátu v průběžném pořadí šampionátu.

Lewis Hamilton po VC Británie
zdroj: REUTERS autor: Andrew Yates

Hamiltonovo manko na vedoucího Sebastiana Vettela z Ferrari narostlo na osm bodů. Čtyřnásobný mistr světa incident bezprostředně po domácím závodě, ve kterém usiloval o pátý triumf za sebou, velmi těžce nesl a obvinil italskou stáj, že to udělala úmyslně.

Mimo jiné i kvůli tomu, že k podobné kolizi došlo ve Velké ceně Francie mezi Vettelem a druhým pilotem Mercedesu Valtterim Bottasem. "Někdy prostě melete hlouposti a je potřeba se z toho poučit," uznal dnes na Instagramu Hamilton. "Kimi se omluvil, já to přijal a už je to za námi. Byl to závodní incident, nic víc," dodal.

O Ferrari se otřel také šéf Mercedesu Toto Wolff. "Je smůla, že nás podruhé takhle vyřadili. Jak řekl James Allison (technický ředitel Mercedesu): 'Myslíš, že to byl úmysl, nebo neschopnost?' Asi záleží na úhlu pohledu," řekl po nedělním závodě.

Komentář naštval vedení italské stáje. A především proto, že Allison donedávna působil právě ve Ferrari. "Jsme v Anglii, kde se nás vždycky snaží poučovat, abychom se chovali jako gentlemani. Ale možná by měli začít u sebe," prohlásil šéf Ferrari Maurizio Arrivabene.

"Tohle mě opravdu vytočilo. Byl to fantastický souboj a líbil se fanouškům. Ještě určitě uvidíme spoustu podobných, které vyhraje Mercedes, a pro nás je tohle lekce, abychom to na rozdíl od nich zvládli a zachovali si tvář," doplnil Arrivabene.

Mercedes poté reagoval, že Wolff vytrhl Allisonova slova z kontextu, a uznal, že nešlo o úmyslnou kolizi. "Víme, že to byla z Kimiho strany hloupá chyba, stejně jako u Seba ve Francii. K závodění to patří, ale je jasné, že když se to stane dvakrát ve třech závodech, tak vás to naštve," napsala stáj na Twitteru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy