V šachu

Hamilton potvrdil v Kanadě kvalifikační suverenitu

Montreal - Mistr světa Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Kanady a v sedmé Grand Prix sezony mistrovství světa formule 1 získal letošní šestou pole position. V první řadě britského pilota doplní jeho německý kolega a rival z Mercedesu Nico Rosberg.

Ilustrační foto

Rosberg v tomto ročníku porazil Hamiltona pouze v kvalifikaci v Barceloně, dnes za lídrem šampionátu zaostal o 309 tisícin sekundy. Hamilton bude útočit na své čtvrté vítězství v Montrealu z 44. pole position v kariéře.

Třetí čas na okruhu Gillese Villeneuvea zajel Fin Kimi Räikkönen na ferrari. V druhé řadě bude spolu s ním jeho krajan Valtteri Bottas ze stáje Williams.

Neúspěchem skončila kvalifikace pro druhé ferrari Němce Sebastiana Vettela. Třetí muž průběžného pořadí MS kvůli technickým problémům nepostoupil ani z první části kvalifikace a bude startovat z patnáctého místa.

Kvalifikace na Velkou cenu Kanady:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:14,393, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,309, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,621, 4. Bottas (Fin./Williams) -0,709, 5. Grosjean (Fr./Lotus) -0,801, 6. Maldonado (Ven./Lotus) -0,936, 7. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,221, 8. Kvjat (Rus./Red Bull) -1,686, 9. Ricciardo (Austr./Red Bull) -1,721, 10. Pérez (Mex./Force India) -1,945.