Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Formule 1 chystá pro novou sezonu změny, víc má být motorů i sprintů

Nový formát soutěžních víkendů, jejichž součástí budou sprinty, schválila komise formule 1 na zasedání v Londýně. Takových závodů bude podle dříve zveřejněného kalendáře šest a nově bude pátek vyhrazen volnému tréninku a kvalifikaci na sprint, takzvaný rozstřel. V sobotu se pojede vlastní zkrácený závod zhruba na 100 km a po něm bude kvalifikace na nedělní Grand Prix. Vedení F1 to oznámilo na webu šampionátu.

Sprint VC Brazílie
zdroj: REUTERS autor: Carla Carniel

Podle dosavadní praxe byly v pátek na programu trénink a kvalifikace na hlavní závod, v sobotu pak "shootout" a sprint. Po souhlasu komise F1, která se v Londýně sešla pod vedením šéfa F1 Stefana Domenicaliho a ředitele formulového sportu v automobilové federaci FIA Nikolase Tombazise a za účasti zástupců týmů, musí ještě potvrdit nový formát Světová rada FIA. Její zasedání je na programu 28. února.

Sprintů bude letos šest. Nově se zkrácené závody pojedou v Šanghaj a Miami, v kalendáři zůstaly sprinty při Velkých cenách v Rakousku, Austinu, Brazílii a Kataru. Sezonu má celkem 24 Grand Prix a seriál startuje 2. března v Bahrajnu.

Komise F1 také schválila pro nadcházející dvě sezony navýšení počtu motorů, které může každý jezdec během sezony použít, ze tří na čtyři. Nově bude také možné použít systém DRS pro dosažení maximální rychlosti už od druhého kola, dosud bylo možné pracovat se zadním přítlačným křídlem až od třetího.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články