Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MM ČR Enduro Úterý

F1? Vždyť je to furt stejné. Na závody lze použít Ctrl+C, Ctrl+V, řekl před jubileem Räikkönen

Emoce moc najevo nedává. I proto má přezdívku "Iceman". Dokonale to potvrdil před závodem v Monaku, kde Kimiho Räikkönena čeká jubilejní 300. Velká cena formule 1 v kariéře. Finského pilota však tento milník příliš nevzrušil. "Je to jen číslo," řekl člen týmu Alfa Romeo před blížící se Grand Prix a suše okomentoval i další věci.

Kimi Räikkönen
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Hoch Zwei

Devětatřicetiletému Räikkönenovi vynesly hlášky prošpikované suchým humorem a doplněné nezúčastněným výrazem téměř kultovní status. A při příležitosti svého jubilea přidal další výrok, jímž potěšil své obdivovatele.

"Vždyť je to stejně skoro pořád to samé: Start, tratě, tam se dá často udělat Ctrl+C, Ctrl+V," použil pro popis kolotoče F1 známé klávesové zkratky pro kopírování textu.

Mistr světa z roku 2007 je v historické tabulce účastníků šampionátu na pátém místě. Více závodů absolvovali jen Brazilec Rubens Barrichello (323), Španěl Fernando Alonso (312), Němec Michael Schumacher (307) a Brit Jenson Button (306). S blížící se třístovkou Raikkönen podle očekávání prohlásil, že posun na první místo není jeho cílem. Vzhledem k platné smlouvě do roku 2020 je to ale pravděpodobné.

Příliš se Räikkönen netěší ani na samotný závod v Monaku, kde slavil vítězství v roce 2005. "Není to příjemné místo na práci," charakterizoval bývalý pilot Ferrari či McLarenu slavnou Grand Prix na městském okruhu, kde podle něj příliš nezáleží na jezdeckých kvalitách. "Dobré auto je tu rychlé, špatné je tu pomalé," poznamenal lakonicky vítěz 21 Velkých cen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy