Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1975

Ecclestone se přiznal k daňovým podvodům a dostal podmínku, zaplatit musí téměř 19 miliard korun

Bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone dostal po přiznání k daňovým podvodům u soudu v Londýně podmínku. Soudce mu vyměřil trest na 17 měsíců ve vězení s odkladem na dva roky. V rámci občanskoprávní dohody s berním úřadem doplatí Ecclestone na daních, úrocích a penále celkem 652,6 milionu liber (18,6 miliardy korun).

Bernie Ecclestone
zdroj: Reuters autor: Belinda Jiao

Dvaadevadesátiletý britský miliardář čelil obvinění, že daňovým úřadům zatajil majetek v hodnotě 400 milionů liber ve fondech v Singapuru. Ecclestone dosud vinu odmítal, nyní ale postoj změnil. Proces měl začít 16. listopadu, teoreticky bývalému šéfovi F1 hrozil až desetiletý trest vězení.

Ecclestone podle žalobců přiznal v roce 2015 pouze jeden trust v Singapuru, který byl vedený na jméno jeho dcery. Daňovým úřadům řekl, že mimo Velkou Británii žádné další trusty nemá. Nyní uvedl, že na schůzce neměl jasno v tom, jak je strukturované vlastnictví příslušných účtů.

Obhájkyně Christine Montgomeryová u soudu řekla, že její klient "hořce lituje skutečností, které vedly k tomuto trestnímu řízení". Vyměřený daňový doplatek se týká celkem 18 let v období let 1994 až 2022.

V čele F1 stál Ecclestone od 70. let a řídil ji do roku 2017. Následně odstoupil z funkce generálního ředitele a většinovým vlastníkem práv se stala americká společnost Liberty Media. Podle časopisu Forbes disponuje Ecclestone majetkem v hodnotě 2,9 miliardy dolarů (přes 67 miliard korun).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články