Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Další plán: F1 by mohla odstartovat v červenci v Rakousku

Plány, co se sezonou formule 1, se mění prakticky každý den. Ten nejnovější zní takto: ročník by mohl odstartovat v červenci Velkou cenou Rakouska, které nedávno uvolnilo některá koronavirová opatření. Při on-line jednání se na tom měli shodnout zástupci stájí s tím, že poté by následovaly dva závody v Silverstonu a všechny Grand Prix by se jely bez diváků.

Max Verstappen
zdroj: ČTK/AP autor: Ronald Zak

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a stejný osud podle všeho potká nejbližší závod  červnovou Velkou cenu Francie i srpnovou Velkou cenu Belgie.

Podle BBC se stáje dohodly na předběžném startu nové sezony v Rakousku, jehož vláda po uvolnění opatření uvedla, že pokud budou zrušeny zákazy cestování a budou dodržena zvýšená hygienická opatření, tak závodu na okruhu ve Spielbergu bez účasti diváků bránit nebude.

Po Velké ceně Rakouska by měly následovat dva závody v Silverstonu, protože sedm z deseti stájí v šampionátu sídlí ve Velké Británii.

Zatím jde však o předběžný plán, protože vedení formule musí vyřešit problém s počtem personálu při Velkých cenách. Pokud totiž státy opatření uvolní, velké akce budou povoleny pouze s určitým počtem lidí.

Podle regulí může mít jedna stáj při závodě 60 lidí a šéf McLarenu Andreas Seidl je přesvědčený, že jejich počet příliš snížit nejde.

Vedení šampionátu přesto začalo se stájemi jednat o omezení personálu na naprosté minimum. Velká čísla však představují i další zaměstnanci na okruhu, lékaři a pracovníci televizních společností.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články