Následuje
Čtyřka sport

Další krok k návratu. Kubica bude s Williamsem testovat pneumatiky

Polský pilot Robert Kubica bude příští týden v Abú Zabí testovat s týmem Williams pneumatiky pro další sezonu. Pokusí se tak udělat další krok k vysněnému návratu do formule 1 po sedmi letech. Britská stáj, která pro nový ročník hledá náhradu za končícího Felipeho Massu, si dvaatřicetiletého někdejšího jezdce vyzkouší ve vyšší zátěži. Šanci ukázat se dostane i testovací jezdec Renaultu Sergej Sirotkin z Ruska.

Robert Kubica
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Andre/Eibner-Pressefoto

Spolu s nimi bude na okruhu Yas Marina pneumatiky Pirelli testovat současný jezdec Williamsu Lance Stroll. "Lance už je potvrzen jako pilot pro rok 2018, Robert má obrovské zkušenosti a Sergej je slibný mladý talent formule 1," pochvaloval si Williams sestavu pro dvoudenní posezonní testování v dějišti poslední Grand Prix.

Kubica je považován za hlavního favorita na místo po Massovi, který po sezoně ukončí kariéru. Williams ale zatím odmítl, že už by se s ním dohodl.

Polák závodil ve formuli 1 od roku 2006 za Sauber, v jehož barvách si ve Velké ceně Kanady 2008 připsal i jediné vítězství. Po čtyřech letech pak zamířil do Renaultu, ale jeho kariéru ukončila vážná nehoda v regionální rallye v Itálii, při níž málem přišel o ruku. Po uzdravení jezdil navzdory trvalým následkům v letech 2013 až 2016 mistrovství světa v rallye.

Letos Kubica zkoušel uspět i u Renaultu, s Williamsem už v této sezoně dvakrát testoval s monopostem z roku 2014.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy