Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Český tým Charouz Racing System bude juniorkou Sauberu

Charouz Racing System (CHRS) bude od příštího roku úzce spolupracovat se stájí formule 1 Sauber. V rámci společného projektu bude český tým vychovávat talentované jezdce – jako takzvaná juniorka švýcarské stáje a pod hlavičkou Sauber Junior Team budou jeho jezdci startovat v závodech formule 2 a formule 3 i v německém a italském šampionátu formule 4.

Charouz-Gravity Racing
zdroj: BPA autor: Miloš Rybář

"Sauber tímto projektem rozšiřuje svou závodní platformu o kompletní a specializovaný program, který bude mít návaznost od juniorské řady až po špičku motorsportu," uvedl ředitel týmu Sauber Frédéric Vasseur. "Program dává jezdci šanci dojít až k F1 s jediným týmem. Nikdo jiný takovýto model nemá," uvedl majitel CHRS Antonín Charouz.

Tým CHRS letos startuje v seriálu F2 a italský pilot Antonio Fuoco, člen jezdecké akademie Ferrari, dokonce vyhrál závod v Monaku. Společně se Švýcarem Louisem Delétrazem slavili v sezoně dalších šest pódiových umístění a před posledním dílem šampionátu jim patří 7. a 11. místo. Ve formuli 4 Charouzův tým spolupracoval s týmem US Racing a Němec Lirim Zendeli pod hlavičkou US Racing - CHRS vyhrál šampionát ADAC.

O tom, kdo bude hájit barvy juniorky Sauberu v příští sezoně, se teprve rozhoduje. "Cílem je přilákat nejtalentovanější piloty, abychom zajistili správnou úroveň konkurence a kontinuity. Proces výběru řidičů již probíhá," uvedl ředitel společnosti CHRS Bob Vavřík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy