Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Alonso Velkou cenu Bahrajnu nepojede, lékaři ho na start nepustili

Sáchir - Fernando Alonso po těžké havárii před necelými dvěma týdny v Austrálii nepojede Velkou cenu Bahrajnu formule 1. Lékaři španělského pilota McLarenu po prohlídce v Sáchiru na start nepustili a není jisté, zda se stihne zotavit do příští Grand Prix v Číně. Alonsa v nedělním druhém závodu sezony nahradí Belgičan Stoffel Vandoorne.

Fernando Alonso
zdroj: Getty Images autor: Clive Mason

Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 Alonso v Melbourne zničil formuli a jako zázrakem vyvázl bez vážnější újmy. Byl sice celkově otřesený, ale stěžoval si jen na bolesti kolena. Na závod v Bahrajnu se cítil být připravený, ale výsledky hodinu a půl trvajícího vyšetření pro něj nedopadly dobře.

Podle lékařů se čtyřiatřicetiletý jezdec po hrůzostrašné havárii nestihl dostatečně uzdravit v oblasti hrudníku. Vyšetření odhalila stále se hojící frakturu žeber a zranění plic. O jejich rozhodnutí informovala federace FIA.

Alonso názor lékařů respektuje. Vzhledem k velkému přetížení, které na jezdce při závodech působí, by totiž hrozilo, že se nestabilní fraktura pohne a zlomené žebro ještě více poraní plíci. Ta by mohla zkolabovat.

Ve stejné situaci se Alonso ocitl i v loňské sezoně, kdy po havárii v oficiálních testech v Barceloně chyběl po otřesu mozku v úvodní australské Grand Prix. Nyní po Bahrajnu se před dalším závodem 17. dubna v Číně musí podrobit opět prohlídce.

Náhradní pilot McLarenu Vandoorne si v neděli v Bahrajnu odbude premiéru ve formuli 1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy