Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rusko

Evans dál vede Argentinskou rallye, náskok před Neuvillem se ale ztenčil

Córdoba - Britský pilot Elfyn Evans ztratil ve druhé etapě Argentinské rallye valnou část svého náskoku a do posledního soutěžního dne vyrazí s výhodou necelých 12 sekund oproti Belgičanovi Thierrymu Neuvilleovi. Třetí Ott Tänak z Estonska se k vedoucímu týmovému kolegovi z Fordu přiblížil na 26 sekund.

Elfyn Evans
zdroj: EFE autor: Nicolas Jimenez

Na začátku druhého dne měl Evans na nejbližšího soupeře k dobru 55 sekund a po sedmém dílčím triumfu dokonce jeho náskok na dalšího pilota ve fiestě Madse Östberga z Norska přesáhl minutu.

Další nejrychlejší čas už ale osmadvacetiletý Brit nepřidal, hned dvakrát ho postihl defekt a v závěru ztratil jeho vůz výkon. "Bylo to frustrující odpoledne," řekl Evans, jenž dosud v MS nedosáhl na vítězství. V roce 2015 byl jednou druhý a jednou třetí, letos nejlépe šestý.

Ale nepovedený den mu na sebedůvěře nic neubral a je přesvědčen, že Neuvillea ve zbývajících třech nedělních zkouškách udrží za sebou. "Nepřijel jsem sem a nepodstoupil tohle všechno kvůli druhému místu. Jestli to chce (Neuville) vyhrát, bude to mít se mnou na krev," vzkázal Evans.

"Ještě to bude tvrdý boj, ale zdá se, že našemu autu zdejší těžké podmínky svědčí. Jak moc budu riskovat? Uvidíme," uvedl vicemistr světa Neuville, kterého v pátek zpomalil defekt, ale postupně se vrátil do popředí a ovládl poslední dvě erzety. V Argentině jede o druhé vítězství v MS za sebou, minule byl pilot hyundai nejlepší na Korsice.

Östberg se z medailových pozic postupně propadl a nakonec etapu nedokončil kvůli poškozenému zavěšení kol. Mistr světa Sébastien Ogier z Francie je dál čtvrtý, ve fiestě ztrácí na lídra 50 sekund a podle všeho se ani tentokrát prvního vítězství na Argentinské rallye nedočká.

Výsledky Argentinské rallye - po 2. etapě:

1. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) 2:53:45,7, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -11,5, 3. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -26,8, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -49,9, 5. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:24,6, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -4:26,7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy