Ekströmovi finále v Německu nevyšlo, přesto je mistrem světa v rallyekrosu

Buxtehude (Německo) - Mistrem světa v rallyekrosu se stal švédský jezdec Mattias Ekström. Svůj premiérový titul si zajistil už v předposledním závodu v německém Buxtehude, kde dojel pátý. Před listopadovým finále v Argentině má 30 bodů náskoku na Nora Pettera Solberga, který vyhrál úvodní dva ročníky rallyekrosového MS.

Rozhodující finále MS v rallyecrossu. Ekström slaví titul

I když někdejší mistr světa v rallye Solberg může Ekströmovu bodovou bilanci v závěru dvanáctidílného seriálu vyrovnat, ve prospěch švédského závodníka by rozhodl větší počet výher.

"Tohle je každopádně největší den v mé kariéře," uvedl osmatřicetiletý Švéd, jenž startuje také v prestižním německém šampionátu cestovních vozů na okruzích DTM, který v letech 2004 a 2007 vyhrál.

"Během tří let jsme můj tým vybudovali z ničeho. Schytali jsme řadu ran, ale všichni přátelé a partneři stáli při mně a nyní tahle tvrdá práce přinesla ovoce," radoval se Ekström.