Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Doyle neobhájil prvenství Zlaté přilby, novým šampionem se stal Polák Dudek

Zlatá přilba Pardubice má nového šampiona. Stal se jím polský jezdec Patryk Dudek. V nejstarším plochodrážním závodu a 73. ročníku Zlaté přilby za sebou nechal i favorizovaného Australana Jasona Doyla, který vyhrál poslední tři ročníky.

Vítěz 73. ročníku Zlaté přilby Patryk Dudek
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Vítězem Zlaté přilby v Pardubicích se stal poprvé v kariéře Polák Patryk Dudek. Devětadvacetiletý jezdec v 73. ročníku ukončil kralování Australana Jasona Doylea, jenž se mohl stát prvním mužem, který nejstarší plochodrážní závod světa vyhraje čtyřikrát za sebou. Doyle dnes skončil druhý, třetí místo obsadil Fin Timo Lahti. Čechům závod nevyšel.

Dudek předvedl fantastické tři jízdy v řadě. Po úvodní rozjížďce první semifinálové skupiny, v níž byl spolu s Doylem a skončil až pátý, proměnil další dva starty ve vítězství a zajistil si účast v šestičlenném finále. V něm se mu povedl nejlépe start a s velkým náskokem zvítězil. Za Doylem a Lahtim skončili Australané Jack Holder a Max Fricke, šestý byl první Američan ve finále po osmi letech Luke Becker.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih finálového závodu Zlaté přilby

Pro vítězného Dudka, vicemistra světa z roku 2017, kdy ho jako jediný v seriálu Grand Prix předčil právě Doyle, byl triumf na svítkovském oválu před zaplněnými tribunami náplastí za rok 2015, kdy měl obrovskou smůlu. Před šesti lety vyhrál všechny čtvrtfinálové i semifinálové jízdy, do nichž nastoupil, a až do posledního kola vedl i finále. Poté jej ale zastavila technická porucha a slavil Chorvat Jurica Pavlic.

O to větší byla jeho radost dnes, kdy převzal unikátní trofej v podobě pozlacené zlaté přilby a nový motocykl. "Povedl se mi start a do poslední chvíle jsem pak jen doufal, že vydrží motocykl a dojedu až do cíle," řekl Dudek na tiskové konferenci.

"Ten závod je velmi prestižní a jsem hrozně rád, že se mi tady konečně podařilo vyhrát. Je to pro mě velká satisfakce za ten rok 2015. Těším se, že se za rok vrátím. Určitě přijedu rád znovu, abych se pokusil dnešní vítězství obhájit," dodal Dudek.

Je nám líto, video expirovalo.
Mohl jsem vyhrát už čtyři pět let zpátky, ale měl jsem problém s motorkou. Dnes jsem vyhrál start a udržel si pozici

Ve čtvrtfinále se představili čeští jezdci Hynek Štichauer a Petr Chlupáč, ale ani jednomu z nich se nepodařilo proklestit si cestu do dalších bojů. Z pozice náhradníka absolvovala hned šest jízd osmačtyřicetiletá domácí legenda Jaroslav Petrák.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články