Následuje
Buly

Domácí tratě Evansovi svědčí, velšský jezdec vede Britskou rallye

První etapu Britské rallye vyhrál na domácích tratích ve Walesu Elfyn Evans. Velšský pilot Fordu byl nejrychlejší ve třech z šesti rychlostních zkoušek a předposlední soutěž sezony mistrovství světa vede o 24,6 sekundy před týmovým kolegou Ottem Tänakem z Estonska.

Britskou rallye vede ve Walesu domácí Evans

Třetí místo s odstupem 2,2 sekundy patří dalšímu jezdci ve fiestě Sébastienu Ogierovi. Francouzský pilot tak má nakročeno k tomu, aby už tento víkend zpečetil zisk pátého titulu mistra světa za sebou.

Ogier aktuálně vede před Tänakem o 37 bodů. Průběžně třetí je s 38 body ztráty Belgičan Thierry Neuville, jenž je ve Walesu se svým vozem Hyundai i20 zatím čtvrtý. Aby si udržel alespoň teoretickou šanci na titul, musí Tänak získat o sedm bodů víc než Ogier, Neuville o osm.

V sobotu čeká jezdce v Británii devět rychlostních zkoušek, v neděli soutěž vyvrcholí pěti testy.

Britská rallye - po 1. etapě:

1. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) 1:09:20,9, 2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -24,6, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -26,8, 4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -37,1, 5. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -41,9, 6. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -42,0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy