Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Dohnal v deštivých podmínkách předstihl vedoucího Pecha

Příbram – Závěrečný podnik domácího seriálu patří Janu Dohnalovi. V deštivém závěru byl se svým Fordem Focusem WRC rychlejší než Václav Pech, který dlouho Rallye Příbram vedl a usiloval o sedmý triumf v závodu. Třetí skončil Vojtěch Štajf. 

Jan Dohnal a Michal Ernst
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Osmatřicetiletý Dohnal po první etapě ztrácel na Pecha třináct vteřin a ráno se jeho odstup od pilota vozu Porsche 997 GT3 ještě mírně zvětšil. Poté se ale zhoršilo počasí a Dohnal jedoucí se speciálem WRC získal výhodu a v předposlední rychlostní zkoušce se dostal před Pecha. Nakonec dojel do cíle s náskokem 26 vteřin a připsal si premiérový triumf v českém šampionátu.

"Mám fantastické pocity, neskutečně si to užívám. Ani jsem tomu nemohl uvěřit. Poslední sekce nám nádherně vyšla, v servisu jsme vyměnili stabilizátor a pružiny, trefili jsme se do gum. Přálo nám i počasí," uvedl Dohnal.

Spokojený byl nakonec i Pech, jenž letos startuje premiérově s porsche a sezonu považuje za "učednickou". "Nejsme smutní, v tom dešti mi bylo jasné, že je to proti dobře obuté čtyřkolce ztracené. Jsme naprosto spokojení, celý víkend se jel v naprostém tempu a líbilo se nám to, protože i ty rychlé zatáčky jsme jeli rychle, což jsem se do Barumky ještě bál," řekl Pech.

Je nám líto, video expirovalo.
Pech přišel o vítězství v Rallye Příbram, v závěru ho předstihl Dohnal

O třetí místo bojovali Jan Černý a Štajf. V sobotu měl navrch Černý, ale v prvním nedělním testu jej Štajf předstihl, a přestože se poté ještě dokázal na chvilku na pomyslnou bronzovou pozici vrátit, nakonec skončil třetí Štajf. Souboj pilotů vozů Škoda Fabia R5 vyhrál o 21 vteřin.

V cíli však mohli být spokojení oba. Černý udržel v konečném hodnocení seriálu druhé místo, Štajf se posunul na třetí. "Zisk titulu vicemistra mě dnes určitě trošku přibržďoval, protože jsem věděl, že musíme soutěž dokončit. To se podařilo, ale závod jako takový mohl být určitě o dost lepší," uvedl Černý.

Rallye Příbram, závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) 1:16:45,9, 2. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) -26,1, 3. Štajf, Rajnoha -1:18,7, 4. J. Černý, Černohorský (oba Škoda Fabia R5) -1:40,0, 5. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -4:20,4, 6. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -5:01,0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy