Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Do čela polské rallye se dostal Mikkelsen, favoritům zkoušek se nedařilo

Polská rallye zatím hází nejen závodníkům klacky pod nohy. Vítězové rychlostní zkoušky Tänak a Neuvillea se po úvodní etapě hluboko propadli listinou závodníků. Do čela se naopak poprvé od roku 2019 dostal Nor Andreas Mikkelsen z týmu Hyundai. Druhý je o 1,8 sekundy úřadující šampion Kalle Rovanperä. Organizátoři kvůli neukázněným fanouškům museli zrušit dvě erzety.

Je nám líto, video expirovalo.
Favorité v Polsku narazili. Do čela se dostal Nor Mikkelsen

Na mimořádně rychlých šotolinových tratích v severním Polsku dělí prvních pět jezdců necelých osm sekund, dvě z dnešních sedmi rychlostních zkoušek musely být kvůli neukázněným divákům zrušeny. Martin Prokop je dvaadvacátý, Jan Černý šestatřicátý.

"Jsem se svým dnem spokojený. Odpoledne jsem byl možná moc opatrný, takže to zkusíme pro zítřek upravit," uvedl Mikkelsen, jenž vedl světovou rallye naposledy před pěti lety v Turecku.

Je tak nejlepším pilotem týmu Hyundai, jehož o titul bojujícím lídrům se u Mazurských jezer příliš nedaří. Lídr šampionátu a vítěz z roku 2017, kdy se v Polsku jelo o světové body naposledy, Thierry Neuville z Belgie je sedmý a Estonec Ott Tänak musel dokonce s poničeným předkem vozu odstoupit.

Navzdory krátkému času na přípravu se drží mezi nejlepšími Fin Rovanperä, jenž na poslední chvíli nahradil Francouze Sébastiena Ogiera, který měl v úterý v Polsku dopravní nehodu. "Je to docela legrace, protože včera jsem se díval na notebooku na seznamovací videa s tratí a usnul jsem u toho. Myslím, že vzhledem k situaci jsme odvedli dobrou práci," řekl Fin, jenž letos neabsolvuje všechny soutěže. Jeho britský týmový kolega z Toyoty Elfyn Evans je s odstupem dvou desetin sekundy těsně třetí.

Senzační páté místo drží při svém debutu ve WRC Lotyš Martinš Sesks s Fordem Puma, jenž byl v polovině dne dokonce druhý. Na lídra Mikkelsena ztrácí 7,7 sekundy. Osmdesátý ročník Polské rallye končí tradičně v neděli.

Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích – po 1. etapě:

1. Mikkelsen, Eriksen (Nor./Hyundai i20) 59:43,7, 2. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1,8, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -2,0, 4. Fourmaux , Coria (Fr./Ford Puma) -7,5, 5. Sesks, Francis (Lot./Ford Puma) -7,7, 6. Munster Louka (Luc., Belg./Ford Puma) -21,3, ...22. Prokop, Ernst (ČR/Škoda Fabia Rally2) -3:48,4, 36. Černý, Krajča (ČR/Ford Fiesta Rally3) -11:28,9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články