Deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Británie vyhrál Alonso

Silverstone - Deštivou kvalifikaci na Velkou cenu Británie formule 1, jež byla na hodinu a půl přerušena kvůli mokré trati, vyhrál Španěl Fernando Alonso na ferrari. Lídr šampionátu tak vyrazí z pole position obhajovat své loňské vítězství na okruhu Silverstone.

Déšť trápil jezdce už během pátečních tréninků a dnes se kvůli němu kvalifikace protáhla nad plán o 92 minut. Šest minut před koncem druhé ze tří částí byla kvalifikace přerušena kvůli velkému množství vody na trati.

V té době už nepokračoval domácí exmistr světa Jenson Button, jenž ještě v domácí Grand Prix nebyl na stupních vítězů. O zlomení této série se bude pokoušet po startu ze 17. pozice.

Po pauze trvající hodinu a půl zajel nejrychlejší čas vítěz předchozího závodu z Valencie Alonso, jenž si připsal první pole position od Singapuru 2010. Druhého Australana Marka Webbera z Red Bullu porazil pouze o 47 tisícin sekundy.

Placeholder
Zdroj: ČT sport

"Zajet dobré kolo v těchto podmínkách bylo složité, ale jsem rád za pole position téměř po dvou letech - pro Ferrari to byla dlouhá doba," řekl Alonso, jenž vede šampionát před Webberem o 20 bodů. "Ale v takovém počasí je na druhou stranu kvalifikace jedna z nejméně důležitých v sezoně, protože v závodě se to nejspíš hodně promíchá," dodal Španěl.

Do druhé řady se postaví němečtí mistři světa. Třetí čas zajel rekordman v počtu titulů Michael Schumacher na mercedesu, vedle nějž bude na roštu aktuální dvojnásobný šampion Sebastian Vettel z týmu Red Bull.