Je nám líto, video expirovalo.

Dakar 2021? Možná zase jen v Saúdské Arábii

Jak bude vypadat příští Dakar? To je v současné situaci věc nejistá. Původní plány mluvily o průjezdu trojicí zemí Blízkého východu. Nově však ředitel soutěže David Castera říká, že se může stát, že se stejně jako letos pojede jen v Saúdské Arábii. 

Kamaz Andreje Karginova
zdroj: Reuters

"Původně jsme chtěli mít dvě až tři země, ale zároveň jsme pracovali s možností, že pojedeme v jednom státě. Stále pracujeme s více variantami, protože nevíme, jaká bude v jednotlivých lokalitách zdravotní situace," uvedl Castera.

Jasněji by podle jeho slov mělo být v následujících dvou týdnech. Soutěž měla v plánu zavítat i do Jordánska a Spojených arabských emirátů. Podobu Dakaru 2021 se pořadatelská organizace A.S.O. chystá představit v červnu.

"Je jasné, že nám pandemie zkomplikovala jednání. Ještě více se ale projeví prostřednictvím opatření, s nimiž se budeme muset vypořádat později. Každá země může mít jiné požadavky třeba při vstupu do země nebo při organizaci bivaků. Navíc opatření se teď v jednotlivých zemích mění prakticky ze dne na den," podotkl Castera.

V Saúdské Arábii se letos Dakar konal poprvé po přesunu z Jižní Ameriky, případné setrvání v jedné zemi nebude podle ředitele rallye problém. I tak by prý byla trať zcela odlišná oproti předešlému ročníku.

"Je to velká země, která nám nabízí možnost udělat úplně jiný Dakar. Je konec dubna a máme před sebou osm měsíců, takže jsem klidný. Jsem si jistý, že připravíme dobrý Dakar," řekl ředitel rallye.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy