Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Českým šampionem ve freestyle motokrosu se stal Pilát

Poříčí nad Sázavou (Benešovsko) - Mezinárodní mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu ovládl po dvou letech opět Petr Pilát. K letošnímu evropskému titulu tak přidal i domácí primát. Pilát vyhrál závod v Poříčí nad Sázavou, který byl druhým a závěrečným dílem šampionátu. Na druhém místě v klání a také v celkovém pořadí skončil Martin Koreň. Třetí byl Ital Leonardo Fini.

Je nám líto, video expirovalo.
Pro Petra Piláta skončila sezona úspěchem

Na startu nakonec chyběl Libor Podmol, který vyhrál srpnový závod v areálu Kavčák v Benešově. Mistr světa z roku 2010 a loňský český šampion účast odřekl na poslední chvíli z rodinných důvodů. Celkově tak letos Podmol skončil třetí. "Jsem moc spokojený. I když letošní rok začal mým velkým úrazem, nakonec bylo hodně úspěchů. Stal jsem se mistrem Evropy a teď i mistrem republiky," radoval se Pilát.
 
V Poříčí uspěl s jízdou "na jistotu". Nechtěl příliš riskovat. "Preferoval jsem jízdu, ve které jsem měl větší jistotu. Nezkoušel jsem nic nového, ale všechno se povedlo tak, jak jsem chtěl," řekl Pilát, jenž akci společně s Koreněm i organizoval.

"I když to byl seriál dvou podniků, tak se to povedlo. Pokaždé přijeli zahraniční jezdci. Chceme v pořádání domácího seriálu určitě pokračovat, dáváme do toho hodně energie a děláme to hlavně od srdce. Navíc nám přibývají noví jezdci a chceme být vidět," uvedl Koreň.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy