Následuje
Panorama

Český zmar v kvalifikaci. Kornfeil, Salač i Abraham odstartují v Silverstonu z chvostu startovního pole

Velmi nepovedenou kvalifikaci na Velkou cenu Británie mají za sebou čeští motocyklisté. Filip Salač s Jakubem Kornfeilem v nejslabší třídě Moto3 i Karel Abraham v MotoGP museli skousnout umístění až ve třetí desítce a v neděli budou na roštu až v závěru startovního pole.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/AP

Sedmnáctiletý Salač, který v pátek podepsal smlouvu s novým týmem na příští sezonu, zajel v kvalifikaci 24. čas a závod začne v osmé řadě. Jeho stájový kolega Kornfeil byl ještě o dalších pět míst za ním a bude na roštu v předposlední desáté řadě.

Tréninky a následná kvalifikace nevyšly ani Abrahamovi, jenž skončil několikrát na zemi a byl v královské třídě MotoGP poslední dvaadvacátý. Zkušený český závodník zajel v kvalifikaci o více než tři sekundy horší čas než předposlední Španěl Jorge Lorenzo, který se vrací do prestižního seriálu po čtyřech vynechaných Grand Prix kvůli zlomeným obratlům. Na startu bude Abraham osamocen v osmé řadě.

Pole position získal nejrychlejším posledním kolem suverénní lídr šampionátu Marc Márquez ze Španělska, jenž o 428 tisícin sekundy porazil italského veterána Valentina Rossiho. První řadu zkompletoval Australan Jack Miller.

Kvalifikace na Velkou cenu Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:58,168, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,428, 3. Miller (Austr./Ducati) -0,434, ...22. Abraham (ČR/Ducati) - nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto3: 1. Arbolino 2:11,631, 2. Dalla Porta (oba It./Honda) -0,079, 3. Fernández (Šp./KTM) -0,481, ...24. Salač, 29. Kornfeil (oba ČR/KTM) - nepostoupili do 2. části kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy