Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Česká stopa na Dakaru bude výraznější, poprvé se představí i dvě ženy

Osm českých motocyklistů, čtyři jezdci na čtyřkolkách, tři posádky automobilů a šest kamionů se představí na jubilejním 40. ročníku Rallye Dakar. I s mechanikem Danielem Kozlovským, který usedne do posádky kamionu Nizozemce van den Brinka, by se na startu legendární soutěže mělo představit 36 Čechů, což je výrazně více než v minulém ročníku (24). Poprvé jsou mezi nimi i dvě ženy, na motocyklu pojede Gabriela Novotná a na čtyřkolce Olga Roučková.

Dakar 2017
zdroj: ČTK autor: BUGGYRA media

Z pohledu startovních čísel bude mít český motorsport nejpočetnější zastoupení v kategorii motocyklistů, v níž se na jedenáctý start chystá David Pabiška.

Pozici nejlepšího Čecha z předešlého ročníku bude hájit Ondřej Klymčiw, který byl jedenáctý a plánuje atakovat elitní desítku.

Stejný cíl má i Martin Prokop mezi automobily, jenž byl také jedenáctý, na startu jej doplní Tomáš Ouředníček.

Ten je jako navigátor Miroslava Zapletala podepsaný pod historicky nejlepším českým výsledkem v podobě sedmého místa v roce 2009.

Martin Prokop
zdroj: ČTK/EFE/ autor: David Fernandez

Mezi kamiony nechybí posádky vedené Alešem Lopraisem, Martinem Kolomým nebo Martinem Macíkem mladším.

V hlavní kategorii jsou přihlášeny i týmy Roberta Randýska a Pavla Vrňáka, které pojedou jako takzvaná ostrá asistence pro Prokopa, respektive Kolomého.

Na Dakar se vrací i osmašedesátiletý navigátor Josef Kalina, kterého čeká již 26. start na legendární soutěži. Třikrát ji po boku Karla Lopraise vyhrál.

Ředitel rallye Etienne Lavigne při zveřejnění kompletních startovních listin potvrdil, že se organizátoři rozhodli připravit pro účastníky výjimečný ročník.

Stejně jako v letech 2012 a 2013 budou mít možnost opět se seznámit s peruánskou pouští," poukázal Lavigne na již známou skutečnost, že závod se po pěti letech vrátí do Peru.

Rallye se v Jižní Americe pojede od 6. do 20. ledna a vedle Peru povede také přes Bolívii a Argentinu s cílem v Córdobě.

Česká účast na Rallye Dakar 2018:

Automobily: Martin Prokop, Jan Tománek (Ford); Tomáš Ouředníček, David Křípal (Ford); Boris Vaculík, Martin Plechatý (Ford).

Motocykly: Ondřej Klymčiw (Husqvarna), Milan Engel (KTM), David Pabiška (KTM), Rudolf Lhotský (KTM), Petr Vlček (Husqvarna), Jan Veselý (KTM), Gabriela Novotná (Husqvarna), Jan Brabec (Yamaha).

Čtyřkolky: Josef Macháček (Yamaha), Zdeněk Tůma (Yamaha), Tomáš Kubiena (Ibos), Olga Roučková (Yamaha).

Kamiony: Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna/Šp., Lukáš Janda (Tatra); Martin Kolomý, Rostislav Plný, Jiří Stross (Tatra); Martin Macík, František Tomášek, Michal Mrkva (Liaz); Martin Šoltys, Josef Kalina, Tomáš Šikola (Tatra); Robert Randýsek, Petr Pokora, David Schovánek (DAF); Pavel Vrňák, Petr Lesák, Filip Škrobánek (Tatra).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy