Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Černý jde do rallycrossu naplno, na úvod ME ho čeká Barcelona. Je to velká výzva, hlásí

V rallycrossu začínal a do rallycrossu se vrací. Jan Černý absolvuje v týmu Pajr Motorsport celý seriál mistrovství Evropy divize Super 1600. Jak sám říká, nabídka přišla z čistého nebe, do soutěže se ale s vozem Škoda Citigo nesmírně těší.

Vůz Škoda Citigo Jana Černého
zdroj: ČT sport

Mistr Evropy Černý v rallycrossu začínal a ví tedy, co všechno obnáší. "Sleduju ho. Tohle byla nabídka z čistého nebe. Měl jsem telefon, jestli bych se nechtěl svézt se Citigo, že hledají piloty a zajímá je, jak je to auto dobrý a dalo by se posunout," vypráví.

Stačila jedna jízda a devětadvacetiletý jezdec si s týmem plácl. "Bavilo mě to, auto je skvělý, tým je na špičkové úrovni. Bude to pro mě velká výzva," říká závodník, jehož plánem je odjet kompletní program evropského šampionátu.

"Majitel týmu pan Pajr mě oslovil, jsem hrozně rád, může mi to pomoci do rallye. Člověk musí umět vystartovat a jet naplno, mít ostrý lokty. Přece jen je lepší sedět v autě každý víkend než šestkrát sedmkrát za rok," říká.

Je nám líto, video expirovalo.
Speciál

Od dob, kdy poprvé usedl nejdříve do buginy, následně do Peugeotu 106 a kdy jezdíval rallycross, se hodně změnilo. "Konkurence je obrovská. Až třicet lidí na jednom závodu na startu, kteří jedou s podobnými auty," upozorňuje Černý.

Síla a bojovnost. To jsou podle Černého dva základní faktory pro současný rallycross. "Sranda to není. Pro mě je velkou nevýhodou, že neznám ty tratě, ale musím být z rally zvyklý jezdit tam, kde to neznám. Mám k tomu respekt a musím být připraven, abychom neudělali ostudu."

Bude se chystat dva měsíce, než poprvé v dubnu v Barceloně vyjede do závodu ME. Absolvuje minimálně dva přípravné závody. 

"Věřím, že první závod bude dobrý. Je to jiný styl, jiný závodění, ale má to čtyři kola a volant a závodník do čeho sedne, měl by se s tím umět sžít. Chce to čas, ale už teď se v autě cítím dobře," ví domácí mistr republiky a držitel ocenění Zlatý volant pro Talent roku.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy