Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Hokejka

Bulharskou rallye vyhrál suverénně Loeb

Borovec - Francouz Sébastian Loeb s citroënem suverénně vyhrál premiérovou Bulharskou rallye a udělal tak další krok za sedmým titulem mistra světa v řadě. Navíc stál v čele historického úspěchu francouzské značky Citroën, která obsadila první čtyři místa, což se naposledy povedlo v šampionátu Toyotě v roce 1993 na Safari rallye.

O Loebově dalším galapředstavení a celkově už 58. vítězství nebylo v Bulharsku pochyb od první erzety. Šestatřicetiletý pilot, který sbírá tituly nepřetržitě od roku 2004, zajel nejrychlejší čas hned v prvním měřeném úseku u jezera Batak a od té doby jen zvyšoval svůj náskok. V sobotu polevil a zbytečně neriskoval, ale i tak se závodilo už jen o druhé místo.

O to naopak svedli zajímavý souboj Španěl Dani Sordo a Nor Petter Solberg, který nakonec marně atakoval španělského jezdce a v cíli za ním zaostal o sedm sekund. Čtyřnásobný triumf týmu Citroën dokonal Sebastien Ogier, který na bulharském asfaltu ztratil v konečném pořadí na Loeba téměř dvě minuty. Ogier je v průběžném hodnocení MS po sedmi ze třinácti soutěží nejbližším Loebovým rivalem, ztrácí na něj však už 51 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy