Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Brit Meeke se ujal vedení v Mexické rallye, druhý je Ogier

León (Mexiko) - Mexickou rallye vede po první etapě britský jezdec Kris Meeke. Pilot Citroënu má po osmé z devatenácti rychlostních zkoušek náskok v čele 20,9 sekundy před francouzským mistrem světa Sébastienem Ogierem ve Fordu.

Kris Meeke se ujal průběžného vedení v Mexické rallye
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Meeke využil výhodné startovní pozice a vyčištěné trati k vítězství v maratonské erzetě El Chocolate o délce 54,9 km. V dalším testu sice několik sekund ztratil, ale zbylé tři krátké rychlostní zkoušky na asfaltu zvládl bez problémů.

"Udělal jsem chybu a přišel o pár sekund, ale jsem docela spokojený. Mám opravdu radost, že jsme konečně mohli předvést potenciál, jaký tohle auto má. Ale stále ještě máme před sebou práci," uvedl Meeke, jenž úvodní rallye sezony v Monte Carlu nedokončil a ve Švédsku skončil dvanáctý.

První etapa byla ochuzena o dvě úvodní erzety o celkové délce 75 km. Kvůli několika nehodám nesouvisejícím se soutěží totiž uvázly v kolonách při přejezdu z mexické metropole do centra rallye Leónu kamiony převážející soutěžní vozy a nabraly velkou ztrátu oproti harmonogramu.

Výsledky Mexické rallye po 1. etapě:

1. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) 1:01:33,8, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta RS) -20,9, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -56,7, 4. Hänninen, Lindström (Fin./Toyota Yaris) -1:27,3, 5. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -1:32,9, 6. Lefebvre, Moreau (Fr./Citroën) -1:52,8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy