Následuje
FIS magazín SP

Brit Evans vede před posledním dnem Rallye Monte Carlo o pět sekund

S kosmetickým náskokem vyrazí do posledních rychlostních zkoušek nejtradičnější zastávky MS v rallye Brit Elfyn Evans. Po 12 rychlostních zkouškách má 4,9 sekundy na Toyotu řízenou domácím Sébastienem Ogierem. O pouhou sekundu zpět drží třetí místo Belgičan Thierry Neuville s Hyundaiem. Z dálky se na tuto trojici kouká legendární Sébastien Loeb s odstupem dvě a půl minuty. Úřadující šampion Ott Tänak se vyřadil páteční havárií. 

Evans v páteční etapě Rally Monte Carlo
zdroj: ČTK autor: Skřivánek Petr

Vicemistr světa Neuville byl ve třetí etapě nejrychlejší ve třech zkouškách ze čtyř. Zbylý dílčí triumf si zajistil Evans, jenž usiluje o druhé vítězství v MS po triumfu z domácí Britské rallye v roce 2017.

Rally Monte Carlo vede po druhém dni těsně Evans

Ogier tentokrát žádný nejrychlejší čas nezajel, ale stejně jako jeho dva rivalové neskončil po těsných bitvách v žádné erzetě hůř než třetí. "Byl jsem na ledě příliš opatrný, ale nedělal jsem chyby," řekl Ogier. Šestatřicetiletý Francouz bojuje o sedmé vítězství ve slavné rallye za sebou a rekordní osmé celkově.

Úvodní soutěž mistrovství světa pokračuje bez úřadujícího šampiona Otta Tänaka, který měl v pátek těžkou nehodu. Rallye vyvrcholí v neděli čtyřmi rychlostními testy.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3. etapě:

1. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) 2:28:35,1, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -4,9, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -6,4, 4. Loeb, Elena (Fr., Mon./Hyundai i20) -2:24,3, 5. Lappi, Ferm (Fin./Ford Fiesta) -2:38,4, 6. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -3:27,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy