Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Březík ovládl Rallye Hustopeče a bere první výhru v MČR

Poprvé v kariéře, v rámci MČR v automobilových soutěžích, se z vítězství raduje Adam Březík. Ten s vozem Škoda Fabia RS Rally2 triumfoval na Rallye Hustopeče. Před druhým Janem Kopeckým udržel náskok 2,7 sekundy. Třetí dokončil Dominik Stříteský, který vede průběžné pořadí seriálu.

Je nám líto, video expirovalo.
Březík slaví premiérovou výhru v MČR v rallye

Březík po páteční první etapě držel druhé místo s pětisekundovým mankem na Kopeckého, ale ve třech dopoledních zkouškách druhého dne byl pokaždé rychlejší než osminásobný vítěz soutěže.

Od celkově osmého z dvanácti testů držel těsné vedení, v předposlední erzetě jej čtvrtým dílčím triumfem v soutěži navýšil na 5,2 sekundy a ve finále útoku soupeře odolal.

Kopecký, který vloni v Hustopečích prohrál s Pechem úplně stejným rozdílem 2,7 sekundy, i Stříteský zopakovali loňský výsledek. Březík vylepšil čtvrté místo, které bylo na Břeclavsku dosud jeho maximem.

Už v pátek skončila hustopečská rallye předčasně pro pětinásobného vítěze a obhájce prvenství Václava Pecha. Zkušený pilot ve Fordu Focus vyhrál první zkoušku, ale po dojezdu druhého testu musel odstoupit kvůli poškozenému závěsu zadních kol.

První etapu tvořilo místo šesti naplánovaných zkoušek nakonec jen pět, protože pořadatelé kvůli neukázněným divákům museli tu poslední zrušit.

Rallye Hustopeče, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Březík, Krajča 1:20:16,2, 2. Kopecký, Hloušek -2,7, 3. Stříteský, Hovorka -24,9, 4. Cais, Bacigál (všichni Škoda Fabia RS Rally2) -29,7, 5. Jirásek, Machů (Škoda Fabia R5) -3:10,8, 6. Cvrček, Prokorát (Škoda Fabia RS Rally2) -3:37,9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články