Následuje
Panorama

Brazilec Massa letí z nemocnice rovnou domů

Budapešť - Pilot formule jedna Felipe Massa byl devět dnů po vážné nehodě při kvalifikaci Velké ceny Maďarska propuštěn z budapešťské nemocnice. Brazilec, který podstoupil operaci proražené lebky, odcestoval se svou těhotnou manželkou Raffaelou do Sao Paula. "Díky bohu, cítím se velmi dobře. Mám jen menší oteklinu u levého oka. Už se těším na návrat domů," sdělil novinářům v neděli Massa. V Brazílii si jej ještě dva dny nechají v nemocnici, kde se podrobí testům.

Osmadvacetiletý Massa podstoupil v nemocnici v Budapešti operaci lebky, kterou mu na Hungaroringu prorazila pružina uvolněná ze soupeřova monopostu. Ta ho při kvalifikaci udeřila v plné rychlosti do přilby a jezdec následně ještě čelně naboural do bariéry z pneumatik.

Massovo místo v monopostu Ferrari dočasně zaujme sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, jenž svého kolegu v nemocnici v sobotu navštívil. "Ví, jak se vyhrává a jak se jezdí. Svěřit auto takovému fantastickému člověku bylo to nejlepší rozhodnutí," uvedl Massa, jenž je přesvědčen o správném kroku italské stáje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy