Následuje
SP Rakousko

Barum rallye opanoval Kopecký a dál vevodí ME

Zlín – Vítězem Barum Czech Rally Zlín se stal potřetí v kariéře tovární jezdec Škody Jan Kopecký, jenž si díky triumfu upevnil vedení v průběžném pořadí mistrovství Evropy. Druhého v pořadí Václava Pecha porazil s vozem Škoda Fabia S2000 o více než minutu, třetí skončil Jaromír Tarabus.

Jan Kopecký a Pavel Dresler
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

Kopecký kraloval rallye, která patří do evropského i domácího šampionátu, od úvodní páteční divácké rychlostní zkoušky a první místo neopustil až do cíle. Jednatřicetiletý jezdec soutěž vyhrál i přesto, že v dnešní druhé etapě jel za občasného deště a na často mokré a blátivé trati na jistotu a zbytečně neriskoval. I tak svůj náskok na Pecha navýšil. 

"Jsme maximálně spokojeni. Dnes byly podobné podmínky jako v roce 2010, kdy jsem udělal chybu a odstoupil z prvního místa. Poučil jsem se z toho," řekl Kopecký, který Barum rallye vyhrál už v letech 2009 a 2011. Nejrychlejší byl i před devíti lety, kdy ale závodil s vozem kategorie WRC, které organizátoři nepočítali do oficiálního konečného pořadí. Závodník z Kostelce nad Orlicí přiznal, že klíčové byly sobotní výsledky. "Dá se říct, že v neděli už jsem jel v klidu. Dnes byly podmínky složité, na trati bylo hodně bláta," uvedl Kopecký.

Je po Vladimíru Hubáčkovi, Johnu Hauglandovi, Enrico Bertonemu a Romanu Krestovi pátým jezdcem, který Barum rallye vyhrál třikrát. "Ještě nikdo nevyhrál počtvrté, tak se nám to třeba povede příští rok," pousmál se. Pech je i nadále v čele domácího šampionátu, Kopecký se ale díky čtvrté výhře v českém mistrovství zapojil i do hry o obhajobu titulu, s níž původně nepočítal. Není ale jisté, zda se představí v závěrečné soutěži MMČR v Příbrami. "Momentálně se soustředíme na mistrovství Evropy. Pokud ale do té doby budeme mít jistý titul, tak je pravděpodobné, že v Příbrami pojedeme," uvedl šéf továrního týmu Michal Hrabánek.

Pech nepochybuje o tom, že se s Kopeckým na začátku října o domácí titul utká. "Honza určitě v Příbrami pojede. My ale taky a nic mu nedáme zadarmo," podotkl. S výsledkem ve Zlíně byl spokojený. "V sobotu jsme jeli na maximum svých možností i možností auta a jsem rád, že jsem neudělal žádnou jezdeckou chybu. Na Honzu to nestačilo, ale snažil jsem se být mu co nejblíže. Dnes to byla jen taktická jízda," řekl Pech.

Čtvrtý skončil nejlepší ze zahraničních jezdců Sepp Wiegand z Německa, který startoval s podporou továrního týmu Škoda Motorsport. Stejně jako Pechovi a Tarabusovi mu nahrál Krestův defekt na dnešní druhé rychlostní zkoušce. Trojnásobný vítěz Barum rallye ztratil 3:25 minuty a vypadl ze hry o medailové pozice.

Kopecký potřetí v kariéře ovládl Barum rallye

Barum rallye Zlín:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 2:15:23,0, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -1:01,6, 3. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -2:32,7, 4. Wiegand, Christian (Něm./Škoda Fabia S2000) -3:04,3, 5. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -3:58,7, 6. Jakeš, Norek (Mitsubishi Lancer Evo IX) -6:35,8, 7. Orsák, L. Kostka (Mitsubishi Lancer Evo IX) -7:52,1, 8. Valoušek, Škardová (Ford Fiesta R5) -7:52,6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy