V šachu

Autokrosaři Sekanina a Fejfar suverénně ovládli závod ME

Nová Paka - Čeští autokrosaři ovládli dvě ze tří hlavních kategorií při závodě mistrovství Evropy v Nové Pace. Marek Sekanina ovládl ve čtvrtém díle šampionátu Buggy 1600, Václav Fejfar třídu Touring Autocross. Oba se tak postarali o premiérové české úspěchy v této sezoně mistrovství Evropy. Závody v Mekce autokrosu sledovalo více než deset tisíc diváků.

Vítěz v divizi Buggy 1600 Marek Sekanina
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Fejfar si navíc na oblíbené domácí trati ve Štikovské rokli připsal jubilejní třicátý triumf v kontinentálním šampionátu v kariéře. Letos poprvé porazil dosavadního lídra ME Tamáse Káraie z Maďarska, který dojel druhý.

Na Fejfara v Nové Pace nikdo neměl, český reprezentant vyhrál všechny rozjížďky a suverénně i finále. "Vydařil se mi ideálně start, nejlépe z celého dne, a když jsem poté ztratil Káraie v zrcátkách, finále jsem si maximálně užíval," řekl Fejfar.

Stejně se dařilo i Sekaninovi, který také vyhrál všechny tři rozjížďky a vydařený víkend potvrdil i ve finále. "Stále jsem si ale musel hlídat Němce Mandela, který byl jen o malinko pomalejší než já," přiznal Sekanina. Lídr ME ale v polovině závodu udělal "hodiny", výrazně ztratil a český autokrosař si tak mohl v klidu dojet pro vítězství.

Královskou kategorii Super Buggy ovládl Němec Bernd Stubbe, kterému k výhře pomohla i kolize Petra Turka a Jakuba Kubíčka krátce po startu. Druhý nakonec dojel Vladislav Štětina, který poprvé v kariéře vystoupil při ME na stupně vítězů a zajel tak životní závod.

Dvě kola dokonce vedl a nebyl daleko od výhry, Stubbe jej však v tvrdém souboji předjel. "Myslím si, že to od něj nebylo úplně korektní. Možná jsem to ale maličko otevřel a on toho využil," řekl Štětina.

Fejfar a Sekanina zvítězili v Nové Pace

Čtvrtý závod mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace (Jičínsko):

Touring Autocross: 1. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 2. Kárai (Maď./Škoda Fabia), 3. Výborný (ČR/Mitsubishi Colt), 4. Neumann (ČR/Mitsubishi Lancer), 5. J. Bartoš (ČR/Škoda Fabia), 6. J. Brožek (ČR/Škoda Fabia), 7. Bret (ČR/Škoda Fabia), ...9. L. Brožek (ČR/Ford Focus), 11. Chot (ČR/Ford Focus), 13. Červený (ČR/Škoda Fabia), 14. Mahr (ČR/Škoda Fabia), 15. Popp (ČR/Ford Puma).

Průběžné pořadí: 1. Kárai 77, 2. Fejfar 63, 3. Neumann 51, ...5. J. Brožek 43, 6. Výborný 38, 8. Brožek 33, 11. Popp 18, 12. Egg 16, 13. Chot 16, 15. J. Bartoš 12, 17. Bret 10.

Buggy 1600: 1. Sekanina (ČR/Suzuki), 2. Buddelmeyer (Něm./Suzuki), 3. Anacleto (Fr./Suzuki), ...6. Nosálek (ČR/BMW), 10. Musil (ČR/Vauxhall Muby), 17. Jordák (ČR/Ford).

Průběžné pořadí: 1. Mandel (Něm./Hayabusa) 52, 2. Buddelmeyer 52, 3. Nosálek 50, ...5. Sekanina 46, 11. Jordák 28, 16. Musil 7.

Super Buggy: 1. Stubbe (Něm./F&S), 2. Štětina (ČR/Nissan), 3. Callaghan (Niz./MC Racing), ...8. Turek (ČR/BMW), 10. Kubíček (ČR/Ford), 12. Keřka (ČR/Tatra), 13. Hošek (ČR/Ford), 15. Pospíšilík (ČR/BMW).

Průběžné pořadí: 1. Stubbe 66, 2. Hinnenkamp (Něm./Volvo) 51, 3. Dufour (Fr./Suzuki) 44, ...6. Kubíček 38, 9. Hanák 30, 10. Keřka 29, 12. Hošek 26, 13. Turek 25. Junior buggy: 1. Šmíd (ČR/Yamaha), 2. Nikodém (ČR/Suzuki), 3. Tříska (ČR/Suzuki). Průběžné pořadí: 1. Šmíd 74, 2. Tříska 58, 3. Nikodém 54.