Následuje
Grand Prix Rusko

Autokrosař Fejfar vládl i v Nové Pace a v ME je stále neporažený

Nová Paka - Autokrosař Václav Fejfar ovládl i třetí závod mistrovství Evropy, který se konal v Nové Pace. V kategorii Touring autocross jej na stupních vítězů doplnil druhý Otakar Výborný. Mezi buggynami se mezi trojici nejlepších dostal pouze Marek Sekanina ve slabších šestnáctistovkách.

Autokrosař Fejfar ovládl v Nové Pace i třetí závod ME

Fejfar v této sezoně ovládl závody v Seelowě a Matschenbergu v Německu, dnes přidal další triumf ve Štikovské rokli. V domácím prostředí se vyrovnal i s penalizací v rozjížďkách, kvůli které ve finále startoval z třetího místa. Krátce po startu však využil souboje Výborného s Litevcem Pauliusem Pleskovasem, dostal se do čela a vyhrál.

Věřil jsem si. Vyloučení bylo spíše otázka nedorozumění, nic jsem neudělal. Start byl z mé strany průměrný, ale využil jsem strkanice přede mnou a podařilo se mi odjet. Vítězství je velká satisfakce," řekl Fejfar.

Ideální průběh závodu neměl ani Sekanina, jenž o víkendu zápolil s technickými problémy a do finále odstartoval až z třetí řady. "Šel jsem do toho hlava nehlava. To, že jsem byl třetí, jsem se dozvěděl až od mechaniků v depu," smál se Sekanina, který je třetí i v průběžném pořadí ME. Z vítězství se v Nové Pace radoval Francouz Claude Feuillade.

Kategorii Super buggy ovládl Němec Bernd Stubbe, nejlepším z domácích reprezentantů byl šestý Petr Turek. Dosavadní českou jedničku Jakuba Kubíčka zastavila nehoda hned po startu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy