Následuje
Olympijský magazín

Abrahamovi se při testech na sezonu dařilo, zajel šestnáctý čas

Sepang (Malajsie) – Zatímco s prvním dnem oficiálního testování týmů MotoGP v Sepangu nebyl úplně spokojený, ten druhý už Karlu Abrahamovi vyšel o poznání lépe. Jediný český účastník v elitní kategorii mistrovství světa zrychlil téměř o sekundu, okruh zvládl za 2:00,981 minuty a obsadil šestnácté místo. Nejrychlejší byl tentokrát Ital Andrea Iannone, za nímž Abraham zaostal o 1,529 sekundy.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Byl to zase super den. Skoro až do konce jsem byl čtrnáctý, v posledních minutách jsem se bohužel propadl na šestnácté. Nicméně jsem naprosto spokojený," uvedl Abraham, který byl v pondělí jedenadvacátý.

Sedmadvacetiletý Abraham po návratu do MotoGP po roční zkušenosti v superbicích hájí barvy týmu Pull&Bear Aspar. Tentokrát se mu podařilo splnit cíl, s kterým na testy odletěl - zajel čas pod hranicí 2:01.

"Z pohledu nastavení jsme pracovali hlavně na podvozku. Také jsme museli měnit motorku, protože motor už měl najeté kilometry a byl zralý na výměnu," napsal Abraham.

Testování týmů MotoGP v Malajsii komplikovalo deštivé počasí

Nejlepší čas zajel v závěru testování. "V předposledním výjezdu jsem cítil, že motorka funguje velice dobře, tak jsme dali nové pneumatiky a podařilo se mi zajet čas 2:00,98. I když s vypětím všech sil," dodal.    

Týmy MotoGP budou v Malajsii testovat ještě ve středu, pokračovat ale nemůže španělský exmistr světa třídy Moto2 Esteve "Tito" Rabat. Šampion z roku 2014 měl v Sepangu v přípravě na druhou sezonu v MotoGP těžký pád a mimo jiné si při něm zlomil pravou ruku. Sedmadvacetiletý jezdec se musí předčasně vrátit do Evropy, kde se podrobí operaci.

Další testy budou na programu v polovině února na Phillip Islandu a od 10. března na katarském okruhu v Losailu, kde pak 26. března začne mistrovství světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy