Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Abraham vyjede k poslednímu závodu sezony z 10. místa

Valencie (Španělsko) – V kvalifikaci na závěrečnou Velkou cenu sezony ve Valencii si vyjel český zástupce v královské MotoGP Karel Abraham desáté místo. Na už jistého mistra světa Caseyho Stonera, který letos po dvanácté kvalifikaci vyhrál, Abraham ztratil 2,4 sekundy. Druhý český jezdec Jakub Kornfeil odstartuje v závodě do 125 ccm až z 24. místa.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

"V posledních minutách kvalifikace byla zadní pneumatika opotřebovaná a hodně klouzala, ale mně se i přes to podařilo zrychlit, takže jsem vcelku spokojený," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Kornfeila od nejrychlejšího Dannyho Webba z Británie dělilo šest sekund. "Je to špatné, čekal jsem určitě víc. Ale nevěděli jsme, jestli máme jet na suchých, nebo na mokrých pneumatikách," řekl serveru idnes.cz Kornfeil, podle kterého nedělní závod výrazně ovlivní počasí. "Když zaprší, tak bude důležité dojet, protože se tady bude hodně padat. Tato trať je zvláštní tím, že to tady na vodě děsně klouže jako nikde jinde. Vyhraje ten, který nespadne," uvedl.

O titulu je vedle MotoGP rozhodnuto i v Moto2, kde v předstihu triumfoval Němec Stefan Bradl poté, co jeho jediný konkurent Španěl Marc Márquez kvůli zranění nenastoupil do kvalifikace a na startu nedělního závodu tak bude chybět.

Ve Valencii se pojede již jen o titul v kubatuře do 125 ccm. V čele průběžného pořadí je Španěl Nicolás Terol, který vede o dvacet bodů před Francouzem Johanem Zarkem. Terol do závodu odstartuje až z devátého místa, zatímco Zarco byl třetí. K jistotě titulu však španělskému jezdci stačí obsadit bez ohledu na rivalův výsledek nejhůře 11. příčku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy