Buly - debata expertů

Abraham skončil na GP Itálie dvanáctý

Mugello (Itálie) – Motocyklista Karel Abraham dojel v královské kubatuře MotoGP Velké ceny Itálie dvanáctý. Jeho kolega Jakub Kornfeil byl ve třídě do 125 ccm poněkud úspěšnější, když obsadil desáté místo a v osmém letošním závodu popáté bodoval. Šestnáctiletý Miroslav Popov skončil při svém debutu ve světovém šampionátu devatenáctý. Závod MotoGP vyhrál Španěl Lorenzo na yamaze.

Abraham načal svou druhou stovku závodů mistrovství světa druhým nejhorším umístěním z Grand Prix, které dokončil. Horší o jednu pozici byl pouze na úvod své premiérové sezony v MotoGP v Kataru. Napravil nicméně zaváhání z minulého týdne v Assenu, kde po pádu nedojel.

Jednadvacetiletý český jezdec na ducati startoval z jedenáctého místa a během závodu do elitní desítky pouze jednou nakoukl. Do cíle Velké ceny dojel 44 sekund po Španělu Jorgemu Lorenzovi, jenž se druhým vítězstvím v sezoně vrátil do souboje o mistrovský titul.

Úřadující světový šampion na yamaze předjel šest kol před cílem vedoucího Caseyho Stonera na hondě, před něhož se v závěrečném okruhu dostal i jeho italský týmový kolega Andrea Doviziozo. Australan Stoner po dnešku vede před Lorenzem v průběžném pořadí o 19 bodů, třetí je Dovizioso. Abrahamovi patří dvanáctá pozice.

Kornfeil znovu bodoval

V třídě do 125 ccm skončil šestnáctiletý Miroslav Popov při svém debutu ve světovém šampionátu devatenáctý. V Mugellu si pojistil první místo v mistrovství světa Španěl Nicolás Terol, jenž předchozí závod v Assenu musel vynechat kvůli zraněnému malíčku na ruce, ale pár dnů po operaci už si dojel pro pátý triumf v sezoně.

Kornfeil odstartoval z 15. místa a v závěru se těsně dostal do elitní desítky. Dvakrát už byl v této sezoně lepší, jeho maximem zůstala sedmá příčka ze Španělska. Popov, startující na divokou kartu, si splnil cíl už kvalifikací do hlavního závodu a nakonec si z 27. startovní pozice výrazně polepšil. Za sebou nechal patnáct soupeřů.

Ve třídě Moto2 si připsal druhé vítězství za sebou loňský mistr světa stopětadvacítek Marc Márquez ze Španělska. Druhým místem si pojistil své suverénní průběžné vedení Němec Stefan Bradl.

Výsledky GP Itálie silničních motocyklů

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:50:89, 2. Dovizioso (It./Honda) -0,997, 3. Stoner (Austr./Honda) -1,143, 4. Spies (USA/Yamaha) -8,980, 5. Simoncelli (It./Honda) -9,076, ...12. Abraham (ČR/Ducati) -43,964.

Průběžné pořadí MS: 1. Stoner 152, 2. Lorenzo 133, 3. Dovizioso 119, 4. Rossi 91, 5. Hayden (USA/Ducati) 77, ...12. Abraham 37.

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 39:51,815, 2. Zarco (Fr./Derbi) -0,167, 3. Viňales (Šp./Aprilia) -8,379, 4. Vázquez (Šp./Derbi) -8,491, 5. Faubel (Šp./Aprilia) -8,594, ...10. Kornfeil (ČR/Aprilia) -41,198, 19. Popov (ČR/Aprilia) -1:10,593.

Průběžné pořadí MS: 1. Terol 153 b., 2. Zarco 114, 3. Viňales 106, 4. Folger (Něm./Aprilia) 101, 5. Cortese (Něm./Aprilia) 98, ...11. Kornfeil 31.

Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 40:02,941, 2. Bradl (Něm./Kalex) -0,071, 3. Smith (Brit./Tech 3) -0,419, 4. De Angelis (San Marino/Motobi) -2,091, 5. Iannone (It./Suter) -4,595.

Průběžné pořadí MS: 1. Bradl 147, 2. Márquez 95, 3. Smith 79, 4. Corsi (It./FTR) 76, 5. Lüthi 66.