Následuje
Buly

Abraham s Peškem za sebou mají první testovací jízdy před startem MotoGP

Sepang - Čeští motocykloví jezdci Karel Abraham a Lukáš Pešek dnes absolvovali první oficiální testovací jízdy s ostatními účastníky mistrovství světa kategorie MotoGP. Abraham, jenž má za sebou už dvě sezony v královské třídě, byl o 1,3 sekundy rychlejší než nováček mezi elitou Pešek.

Karel Abraham
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Abraham po ukončení spolupráce s Ducati zatím testuje na motocyklu ART s motorem první generace. Na druhé testy v Sepangu by již měl mít výkonnější motor. "První dojem z motorky byl skvělý, což je hrozně důležité. Ke konci jsme sice měli nějaké problémy, ale to je dané i tím, že jsme hodně věcí v průběhu dne měnili, abychom toho stihli vyzkoušet co nejvíc," uvedl v tiskové zprávě Pešek, jenž absolvoval 54 kol a to nejrychlejší zvládl za 2:05,694.

Nejlepší čas s motocyklem specifikace CRT, který mají k dispozici oba čeští závodníci, zajel Španěl Aleix Espargaro (2:03,782). "Na výsledek se teď nemá smysl koukat, pokud má každý motorku v jiné fázi vývoje. Rozdíl v motorech určitou roli hraje, ale nebudu na to spoléhat. Rok, který na ART odjezdili Espargaro s De Punietem, je jednoznačně jejich výhoda, kterou musím smazat," řekl Abraham.

Pešek absolvoval už v pondělí neoficiální testy, ale kvůli dešti a potížím s motorem odjezdil jen 19 kol. Dnes jich zvládl 46, jeho nejrychlejší čas byl 2:07,015. Za nejrychlejším Španělem Danim Pedrosou zaostal zhruba o šest sekund. "Měli jsme trochu potíže s motorem, který přestal fungovat hned v úvodu testů, a pak se situace opakovala ještě jednou. Odpoledne jsem tedy kroužil, co to šlo," uvedl Pešek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy