MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Abraham s Peškem při premiéře třídy Moto2 bodovali

Dauhá - Motocykloví závodníci Karel Abraham a Lukáš Pešek obsadili na úvod sezony mistrovství světa v noční Velké ceně Kataru poslední dvě bodované příčky. Při premiéře třídy Moto2, jež nahradila kategorii do 250 ccm, dojel Abraham čtrnáctý a Pešek jedno místo za ním. Historicky prvním vítězem v Moto2 se stal Japonec Šoja Tomizawa, jenž vyhrál s více než čtyřapůlsekundovým náskokem před Španělem Alexem Debónem a Julesem Cluzelem z Francie. Úvodní závod celého ročníku vyhrál v nejslabší kategorii do 125 ccm Španěl Nicolás Terol. Sedmnáctiletý Čech Jakub Kornfeil dojel devatenáctý.

V závodě nejsilněji obsazené kategorie MS, v níž startuje přes čtyřicet jezdců, se podle očekávání neustále přelévalo pořadí. Oba Češi startovali až z šesté a sedmé řady, postupně se však propracovávali vpřed a drželi se v dohledu bodovaných pozic.

Abraham se na ně dostal až v závěru a odpoutal se i od Peška, který klesl na sedmnácté místo. V cílové rovince však vyhrál souboj o 15. příčku nad dvěma soupeři ve skupince a připsal si bod. Na Abrahama ztratil přes čtyři sekundy, na vítěze více než 26 sekund.

Velká cena Kataru, úvodní závod MS silničních motocyklů v Dauhá:

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 38:25,644, 2. Vásquez -2,395, 3. Márquez -2,420, 4. P. Espargaró (všichni Šp./Derbi) -2,840, 5. Cortese (Něm./Derbi) -3,526, 6. Krummenacher (Švýc./Aprilia) -3,569, ...19. Kornfeil (ČR/Aprilia) -56,496.

Moto2: 1. Tomizawa (Jap./Suter) 41:11,768, 2. Debón (Šp./FTR) -4,656, 3. Cluzel (Fr./Suter) -4,789, 4. Elías (Šp./Moriwaki) -6,978, 5. Rolfo (It./Suter) -7,178, 6. Pasini (It./Motobi) -11,804, ...14. Abraham (ČR/RSV) -21,973, 15. Pešek (ČR/Moriwaki) -26,265.