Volejbalový magazín

Abraham odstartuje do Velké ceny Katalánska ze třetí řady

Barcelona - Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Katalánska dvanácté místo a do nedělního závodu mistrovství světa odstartuje ze třetí řady. Druhý český zástupce v kategorii do 250 ccm Lukáš Pešek zajel sedmnáctý čas, což znamená pátou řadu na roštu.

Karel Abraham

Kvalifikaci vyhrál domácí Hector Barberá před dalším Španělem Alvarem Bautistou. Abraham ztratil sekundu, Pešek o čtyři desetiny víc.

V závěru kvalifikace kategorie do 125 ccm měl nehodu český nováček Lukáš Šembera, který vjel se svou aprilií do štěrku, a když po pádu vstával, držel se za bolavou ruku. Nejrychlejší čas zajel domácí Julián Simón, jenž porazil o dvě setiny sekundy krajana Pola Espargara.

Také v královské kategorii MotoGP potěšil fanoušky na okruhu v Barceloně kvalifikačním vítězstvím španělský jezdec. Jorge Lorenzo předstihl o 13 tisícin týmového kolegu z Yamahy Valentina Rossiho, první řadu zkompletuje Australan Casey Stoner.