Smíšená štafeta Kuf a Novotná doběhla na MS devátá. S velkým náskokem zvítězili Korejci

Moderní pětibojaři Jan Kuf a Veronika Novotná obsadili na mistrovství světa v Alexandrii deváté místo ve smíšených štafetách. Po šermu byli až dvanáctí, nejlépe jim vyšel parkur a plavání. S velikou převahou vyhrál korejský pár Kim Son-u a Čun Un-te.

Smíšená štafeta byla v Alexandrii desátá

Druzí doběhli Britové Joseph Choong a Jessica Varleyová. Bronzové medaile si odveze Turecko.

Český pár vstupoval do parkuru z dvanácté příčky po šermu. Novotná zajela čistou jízdu, Kuf zaznamenal jednu chybu. V bazénu si ve své rozplavbě doplavali pro třetí místo a spolu s bonusovým šermem drželi dělenou desátou příčku.

V kombinovaném běhu se střelbou se Novotné podařilo dostat do kontaktu s nejlepší šestkou, Kufovi ale nevyšla první ze dvou střeleb a štafetu přivedl do cíle na deváté příčce s minutovou ztrátou na vítěze.