Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Pětibojaři Polívka s Bilkem v ME zazářili a jsou novými šampiony ve štafetě

Minsk – Loňský evropský šampionát jim přinesl stříbro, letos už moderní pětibojaři Ondřej Polívka a Martin Bilko na mistrovství Evropy ve štafetovém závodě dosáhli na vytoužené zlato. Česká dvojice v běloruském Minsku zvítězila v konkurenci dvanácti týmů o tři body před Francouzi, o další bod zpět skončili Němci.

Ondřej Polívka a Martin Bilko se radují z vítězství na ME v moderním pětiboji
zdroj: ČTK/PR autor: Pentathlon.cz

"Co k tomu říct? Úplně super, to je takový zážitek, který se hrozně špatně popisuje. To se musí zažít," radoval se Polívka.

Spolu s Bilkem byli v Minsku nejlepšími šermíři a nenašli ani jednoho přemožitele, ve všech ostatních disciplínách obsadili páté místo. Průběžné vedení po šermu udrželi v parkuru a pak i v závěrečné kombinaci běhu a střelby z laserové pistole.

"Na šermu skvělý výkon od obou. Z jedenácti zápasů neprohráli vůbec s nikým. Dali šest vítězství, pět remíz a žádnou porážku, což asi nepamatuju," vyjádřil se uznale reprezentační trenér Jakub Kučera. Polívku vedle šermu potěšil i výkon v parkuru. "V posledních závodech jsem si pokaždé nějak nesedl s koněm a tentokrát jsem měl úplně suprový pocit. Užil jsem si to," konstatoval.

Bilkovi zase sedla kombinovaná disciplína, do níž Češi vyrazili s třísekundovým náskokem na obhájce titulu Rusy, kteří ale propadli střelecky. "Nakonec to zas tak infarktové nebylo, protože Martin hned na prvním úseku předvedl asi nejlepší kombinovanou část v životě," uvedl Kučera.

"Šel jsem do toho s tím, že běžecky jsem připravený dobře, jen ze střelby jsem měl obavy. Ale jelikož jsem první položku střelil na pět a druhou na šest ran, tak se to spojilo a mohl jsem běžet, co to dá," vyprávěl Bilko.

Devětadvacetiletý Polívka přidal evropský štafetový titul k tomu světovému z roku 2009, kdy triumfoval s pozdějším olympijským vítězem Davidem Svobodou. Ve stejném roce se stal i individuálním mistrem Evropy, dva roky předtím vyhrál juniorský světový šampionát. "Na takový úspěch jsem dost dlouho čekal, takže o to víc si toho považuju," řekl Polívka.

O pět let mladší Bilko slaví první velký titul. "Jsem šťastný, poprvé v životě mám zlato z takhle velké akce. A stát tam a poslouchat hymnu, to je nepopsatelné," radoval se Bilko, který už v jiné disciplíně v Minsku startovat nebude.

Ve čtvrtek je na programu první individuální závod, do semifinále žen zasáhne Natálie Dianová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy