Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Půlmaraton Moravským krasem

Pětibojaři Polívka a Přibylová vezou ze SP v Káhiře druhé místo

Druzí skončili moderní pětibojaři Ondřej Polívka a Eliška Přibylová ve Světovém poháru v Káhiře v závodu smíšených štafet. Lepší byli jen Egypťani s Hajdí Mursíovou a Ahmadem Aldžandjem, kteří měli velký náskok už před závěrečnou kombinací běhu se střelbou.

Je nám líto, video expirovalo.
Pětibojaři Polívka a Přibylová skončili na SP v Káhiře druzí

Češi zahájili závod až 11. příčkou v plavání, následný šerm je však katapultoval mezi nejlepší. "Zašermovali druhý nejlepší výsledek závodu a to bylo pro dnešek klíčové. Základ pro to, aby nakonec dopadli tak, jak dopadli," uvedl reprezentační kouč Jakub Kučera.

Polívka po nevydařeném šermu a jízdě na koni odstoupil ze sobotního finále mužů, v němž skončil druhý Jan Kuf.

"Včerejšek mě moc nepotěšil, i když začátek vůbec nebyl špatný. Doufal jsem, že stihnu nabrat nějaké síly. Naštěstí se to podařilo a ukázali jsme, na co máme. Rozhodně jsem si dneska spravil náladu," řekl Polívka.    

"Ondra je skvělý parťák. Před jízdou i před kombi jsem dneska byla hodně nervózní, ale naštěstí je to s ním v pohodě, dost mě uklidňoval. A vyšlo nám to, je to super," doplnila Přibylová, pro kterou bylo káhirské stříbro druhým umístěním na pohárových stupních. V loňské sezoně ovládla s Kufem štafetu na SP v Sofii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články