Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Pětibojař Vlach díky skvělému běhu skončil v Sofii sedmý

Moderní pětibojař Martin Vlach do poslední disciplíny, běhu kombinovaného se střelbou z laserové zbraně, vyrážel z 31. místa. Vynikajícím výkonem si na světovém poháru v bulharské Sofii ale zajistil sedmou příčku. Jan Kuf si o tři příčky pohoršil, do cíle doběhl na 31. místě.

Je nám líto, video expirovalo.
V Sofii triumfoval moderní pětibojař Čun Un-te

Třiadvacetiletý Vlach výrazně vylepšil 17. příčku z minulého týdne v Budapešti a poprvé v kariéře v závodě SP pronikl do první desítky. Dosavadním maximem českého pětibojaře, který díky bronzové medaili z předloňského mistrovství Evropy splnil kritéria pro olympijské hry v Tokiu, bylo dvanácté místo z předloňských závodů v Káhiře a Tokiu.

"V plavání jsem podal výkon (2:10,63), na který v téhle fázi sezony mám, v šermu (bilance 14-21) to bylo horší a nechal jsem tam hodně bodů. Měl jsem pak středně složitého koníka a za jednu chybu jsem se s tím popasoval docela slušně. Do kombi jsem šel s tím, že se chci posunout co nejdál, což se celkem vydařilo. Myslím, že už rezerva moc nebyla, tam jsem podal maximum, co jsem teď mohl," vylíčil Vlach.

V bulharské metropoli vyhrál Korejec Čun Un-te před domácím Robertem Kaszou a Bělorusem Iljou Palazkovem.

V pátečním finále žen obsadila Anna Roubíčková 30. místo a Veronika Novotná, jež se do závodu dostala jako náhradnice po odstoupení jedné ze soupeřek, skončila o čtyři pozice za ní. Obě české reprezentantky startovaly ve finálovém závodě poprvé, zvítězila evropská šampionka a vicemistryně světa z roku 2018 Marie Oteizaová z Francie.

SP v moderním pětiboji v Sofii:

Muži: 1. Čun Un-te (Korea) 1457, 2. Kasza (Maď.) 1455, 3. Palazkov (Běl.) 1448, ...7. Vlach 1438, 31. Kuf (oba ČR) 1359.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články