Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Pětibojař Polívka skončil na MS šestý, družstvo má stříbro

Čcheng-tu (Čína) - Moderní pětibojař Ondřej Polívka skončil šestý a Michal Sedlecký desátý na mistrovství světa v čínském Čcheng-tu. Medailový kandidát David Svoboda po nevydařeném úvodu soutěže doběhl sedmnáctý a součet bodů vynesl české trojici stříbro ze soutěže družstev. Závod ovládli Rusové: vyhrál Sergej Karjakin před Alexandrem Lesunem, třetí byl Justinas Kinderis z Litvy. Soutěž družstev vyhráli Litevci, třetí místo obsadilo maďarské trio.

Karjakinovi vyšel závod ideálně: byl druhý v šermu, devátý v plavání a nejlepší v parkuru. V závěrečném kombinovaném běhu se střelbou si triumf pohlídal o pět vteřin před krajanem Lesunem.

Z českých pětibojařů vyšel šerm nejlépe Sedleckému, mistr světa z roku 2002 byl po první disciplíně dvanáctý. Svoboda naopak vyhrál jen 14 soubojů a byl sedmadvacátý, Polívka o deset míst lepší. Polívka si pak polepšil třináctým místem v plavání, ale v parkuru byl třiadvacátý. Úřadující mistr Evropy a armádní mistr světa Svoboda nezaplaval podle svého očekávání a po 27. místě v parkuru byl daleko za medailovými pozicemi. V závěru závodu už bojoval jen pro družstvo.

"Cítil jsem se slabý, protože jsem v poslední době hodně zhubnul a neměl z čeho brát. Navíc jsem neměl jiskru. Doufal jsem, že přijde s atmosférou MS, ale bohužel," řekl Svoboda. V parkuru na rozdíl od olympijských her před dvěma lety v Pekingu nedoplatil na špatného koně, ale na své chyby. "Kdybych měl v Pekingu koně jako tady, tak jsem tam získal zlato," poznamenal Svoboda.

Polívka si věřil na medaili

Ve finále čeští muži potvrdili, že jsou v kombinaci běhu a střelby nejlepší na světě. Polívka disciplínu vyhrál a polepšil si na šesté místo, Svobodu katapultoval šestý výkon na 17. pozici.

Polívka dosáhl nejlepšího umístění na světovém šampionátu v kariéře, před závodem však pomýšlel ještě výš. "Před odletem do Číny jsem trochu věřil i v medaili. Ale poté, co jsme tady museli absolvovat a jaké byly podmínky, jsem nakonec i s šestým místem spokojený," uvedl. Nečekal, že se v poslední disciplíně posune tak vysoko. "Před kombinací jsem chtěl do desítky a každé další lepší umístění bylo bonusem navíc," dodal.

Sedlecký věří, že mu desáté místo v součtu s devátou příčku z letošního evropského šampionátu vynese angažmá v pražské Dukle i pro příští sezonu. "Snad jsem ukázal, že do světové špičky stále patřím. Byla to má nejlepší sezona po pěti letech, takže doufám, že budu závodit i dál," řekl Sedlecký.

Výsledky MS v moderním pětiboji:

Muži:

1. Karjakin 5816, 2. Lesun (oba Rus.) 5760, 3. Kinderis (Lit.) 5712, 4. Cchao Čung-žung (Čína) 5688, 5. Krungolcas (Lit.) 5640, 6. Polívka 5636, ...10. Sedlecký 5516, 17. Svoboda (všichni ČR) 5456.

Družstva:

1. Litva (Krungolcas, Makarovas, Kinderis) 16.788, 2. ČR (Svoboda, Polívka, Sedlecký) 16.608, 3. Maďarsko 16.384.

David Svoboda
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy