Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Pětibojař Capalini ukončí kariéru při armádním MS v Praze

Praha - Moderní pětibojař Libor Capalini, bronzový olympijský medailista z Atén 2004, ukončí svoji profesionální kariéru při sobotním závodu na armádním mistrovství světa v Praze. "Čas se nedá zastavit, a proto jsem se rozhodl, že závod v Praze bude posledním v mé kariéře," řekl Capalini. "Jsem rád, že to bude právě v Praze před rodinou, známými a kamarády, a věřím, že na Julisku přijde hodně lidí," dodal.

Původně chtěl sedmatřicetiletý Capalini skončit už loni, ale zranil se před mistrovstvím světa. "Nechtělo se mi končit zraněním a loni jsem neměl pocit, že na to nemám," řekl Capalini. Letos ale ve dvou závodech světového poháru nepostoupil z kvalifikace. "Výslednost nebyla na úrovni, jak jsem byl zvyklý, takže končím," řekl.

Armádní šampionát začne v sobotu soutěží mužů, v neděli je na programu závod žen. K favoritům patří čeští závodníci Svoboda a Polívka, mezi ženami Lucie Grolichová a Natálie Dianová.

Problémem Capaliniho je, že už se nezvládne připravit ve všech pěti disciplínách, jak by potřeboval. V plavání byl v národním týmu jedničkou, ale letos ho začali mladíci porážet. "Současné výkony už nejsou dostatečnou motivací a satisfakcí," řekl Capalini.

V posledním závodu kariéry by Capalini mohl využít své hodnosti kapitána a přikázat rotmistrům Davidu Svobodovi a Ondřeji Polívkovi, aby mu pomáhali. "On to nepřizná, ale už rozkaz dal," vtipkoval Svoboda. "Měl bych se nad tím zamyslet, ale ne, zakážu jim, aby mi pouštěli šťouchy, abych si to ještě užil," řekl Capalini.

K pětiboji přešel Capalini v 17 letech z plavání. A svých zkušeností chce využít i nyní, kdy na Dukle povede svoji skupinu. "Už jsem rozjel projekt zaměřený na spolupráci s plaveckými kluby ve Středočeském kraji," řekl a doufal, že moderní pětiboj s jeho jménem nezmizí. "Nemyslím, že by mu to hrozilo."

Přehled Capaliniho medailových zisků:

Olympijské hry:
2004: bronz. 

Mistrovství světa: 
1999: stříbro, 2002: stříbro (družstva),  2003: bronz (družstva), 2004: bronz, stříbro (družstva), 2005: stříbro (družstva), bronz (štafety), 2006: bronz (družstva), 2007: stříbro (družstva).

Mistrovství Evropy:
1995: bronz (družstva), 1998: stříbro, bronz (štafety), 2002: zlato, bronz (družstva), 2003: bronz (družstva), 2008: bronz (družstva), 2009: stříbro (družstva).

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy