Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Moderní pětibojař Svoboda byl na MS osmý, po velkém finiši slaví Tymoščenko

Berlín – Osmé místo vybojoval na mistrovství světa v moderním pětiboji olympijský vítěz David Svoboda. Druhý český reprezentant ve finále Ondřej Polívka bude devatenáctý. V Berlíně zvítězil díky skvělému závěru Ukrajinec Pavlo Tymoščenko před Rusem Alexandrem Lesunem, který získal medaili na šestém šampionátu za sebou.

David Svoboda
zdroj: Getty Images autor: Buda Mendes

Svoboda dokázal, že po dlouhých zdravotních problémech může znovu bojovat o nejvyšší příčky. "Vnímám to tak, že jsem zpátky, že se můžu měřit s nejlepšími. Ještě ne s těmi prvními, ale za měsíc a půl, které zbývají do mistrovství Evropy, to můžeme vylepšit. Mám pocit, že rozdíl je malinký a že ho můžu docvaknout. Mockrát jsem v desítce na mistrovství světa nebyl, takže jsem moc spokojený," řekl.

"Davidův výkon v dané situaci byl téměř maximum možného, vrátil se na místo, které v pětiboji znamená absolutní světovou špičku. Po letech problémů je to vzkaz ostatním, že jak se blíží Rio, měli by s ním počítat," uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera.

Český reprezentant začal až 22. plaveckým časem, na setinu stejným jako Polívka, ale v šermu pak měl třetí nejlepší bilanci 22:13 a v průběžném pořadí se vyhoupl vzhůru. "V plavání jsem malinko zaostal. Ale šerm byl skvělý," řekl Svoboda. Na koni sice ztratil 27 bodů, přesto byl před závěrečnou kombinací běhu se střelbou desátý s nevelkou ztrátou na čtvrté místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Moderní pětibojař Svoboda skončil na mistrovství světa osmý

"Potřeboval jsem koně trochu víc protlačit a úplně jsem na to neměl, z toho pramenily dvě chyby. Do běhu jsem šel s tím, že nevím, co se se mnou bude dít. Neběžel jsem úplně nejlíp, ale v rámci možností ve mně víc nebylo. Víc jsem v tomhle závodě udělat nemohl, takže jsem moc šťastný," dodal Svoboda.

Zdálo se, že vedoucí trio Chan Ťia-chao, Lesun, Andrij Fedečko má dostatečný náskok
a o medaile si to rozdá mezi sebou, ale průběžně čtvrtému Tymoščenkovi vyšla závěrečná disciplína fantasticky. Do cíle doběhl o čtyři sekundy před dvojnásobným mistrem světa
a obhájcem titulu Lesunem, Svobodu dělilo od bronzového Fedečka 24 vteřin.

Mistrovství světa v moderním pětiboji v Berlíně:

Muži - finále: 1. Tymoščenko (Ukr.) 1477 b., 2. Lesun (Rus.) 1473, 3. Fedečko (Ukr.) 1463, 4. Belaud (Fr.) 1454, 5. I U-čin (Korea) 1453, 6. Chan Ťia-chao (Čína) 1451, ...8. D. Svoboda 1439, 19. Polívka (oba ČR) 1410.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy