Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švýcarsko

Kuf potvrdil formu i v Székesfehérváru, na SP v moderním pětiboji skončil šestý

Velmi dobrou formu má na startu sezony moderní pětibojař Jan Kuf. Český reprezentant sice na Světovém poháru v Székesfehérváru neudržel průběžné druhé místo, z něhož odstartoval do závěrečné kombinace běhu a střelby po povedeném parkúru, ale díky šesté pozici se i ve druhém startu v letošním ročníku umístil v nejlepší desítce. V březnu byl druhý v Káhiře.

Moderní pětibojař Jan Kuf
zdroj: Pentathlon.cz autor: Filip Komorous

Závod vyhrál Němec Christian Zillekens, který si pro premiérový triumf v kariéře doběhl ze čtvrtého místa. Druhý skončil Valentin Prades z Francie před devatenáctiletým Egypťanem Ahmadem Aldžandjem, jenž byl v Káhiře jediným Kufovým přemožitelem.

Evropskému šampionovi z roku 2016 Kufovi se vedle parkúru povedl i šerm, ve kterém byl s 23 výhrami z 35 soubojů šestý nejlepší  jediný zásah ho dělil od vítězství. Do závěrečné disciplíny vyběhl druhý s dvousekundovým mankem na Pradese, ale až 24. čas znamenal vinou zejména pokažené střelby propad pořadím.

"Samozřejmě mě trochu mrzí, že jsem to nedotáhl na ještě lepší místo, když šance byla. Na druhou stranu rozdíly v poslední disciplíně byly fakt malinké a já bohužel střílel opravdu špatně," uvedl Kuf. "Šesté místo na tomhle svěťáku, který byl hodně těžký a kde byli v podstatě všichni ze světové špičky, musím ale hodnotit určitě pozitivně. V téhle konkurenci je to bomba," radoval se.

Spokojený byl i reprezentační trenér Jakub Kučera. "Celou dobu závodil nahoře s nejlepšími a myslím, že potvrdil, že patří do absolutní špičky. Střelba dneska nebyla v pořádku, na druhou stranu je to jediná disciplína, která se nepovedla," konstatoval.

"Kdyby to byl jeden z vrcholů sezony, tak by z toho možná bylo zklamání, ale takhle na začátku května je to pro nás hlavně další informace," dodal kouč.

Druhý český reprezentant ve finále Martin Vlach obsadil 34. místo.

SP v moderním pětiboji v Székesfehérváru (Maďarsko):

Muži - finále: 1. Zillekens (Něm.) 1492, 2. Prades(Fr.) 1489, 3. Aldžandj (Eg.) 1483, ...6. Kuf 1459, 34. Vlach (oba ČR) 1329.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy