Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká cena primátora hl. m. Prahy

Kuf, Grycz a Kindl bojují o pětibojařské Tokio. V Káhiře prošli do finále MS

České trio moderních pětibojařů ve složení Marek Grycz, David Kindl a Jan Kuf bojuje v Káhiře na mistrovství světa. Ve hře je kromě úspěchu na šampionátu i startovné na olympijských hrách. Z Čechů se tam zatím dokázal kvalifikovat Martin Vlach. Trojce zvládla postoupit do finále, jejich případná kvalifikace bude záležet na jejich výsledku.

Marek Grycz na MS v moderním pětiboji
zdroj: pentathlon.cz autor: Filip Komorous

Z Čechů je již kvalifikován na OH Martin Vlach, a to díky bronzu na předloňském mistrovství Evropy. Ten v Egyptě nestartuje, neboť rehabilituje po zranění ramena. Největší šanci ho doplnit má Kuf, bronzový z MS ve Varšavě 2014.

Kuf v dnešní kvalifikaci skončil ve své skupině devátý s 1102 body, Grycz byl v jiné skupině pátý (1080) a Kindl v "áčku" jedenáctý(1099). Jediným nepostupujícím českým reprezentantem byl Ondřej Svěchota.

"Jsme tři ve finále, tak máme dokonce i šanci zabojovat v družstvech, což je super. To už se nám dlouho na mistrovství světa nepovedlo," řekl Kuf.

Kvalifikační limity na olympiádu splní pouze medailisté. Pokud už budou mít kritéria splněna z předchozích závodů, přechází místa přímo do olympijského žebříčku.

V sobotu v Káhiře vyvrcholí finále žen i s Annou Roubíčkovou. Po dnešním základním kole šermu je česká moderní pětibojařka s bilancí čtrnácti výher a 21 proher na průběžné 27. pozici.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články