Následuje
SP Německo

Končím, oznámil olympijský vítěz v moderním pětiboji a připravil rozlučku se Svobodou

Praha – To, co se dlouho očekávalo, je tu. Konec úspěšné kariéry oznámil olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Dvojnásobný vicemistr světa a evropský šampion se rozhodl ukončit závodní činnost ve 32 letech - došlo na to, co už delší dobu naznačoval. Na úterý svolal "rozlučku se SVOBODOU".

David Svoboda
zdroj: Facebook Davida Svobody

Před letošním mistrovstvím Evropy nevyloučil, že by mohl vydržet do olympijských her 2020 v Tokiu. V létě ale už neodjel na mistrovství světa a uvedl, že se blíží doba, kdy se začne věnovat trenérské práci nebo organizaci závodů.  

"Celou letošní sezonu jsem se trochu pral s chutí závodit a vsázel jsem na to, že ji v létě na těch nejdůležitějších závodech zase najdu. Nicméně na mistrovství Evropy, i přes to, že jsem byl zdravý, ve formě a měl jsem v podstatě ideální podmínky, mě ten závod nenadchl a nebyl jsem do něj vnitřně zatažený," uvedl Svoboda. "Cítím, že se ta motivace postupně přesunula od závodění do jiných oblastí a posportovní ambice přetlačily ty sportovní. Těším se na to, co přijde dál," dodal.

Olympijský vítěz v moderním pětiboji Svoboda ukončil kariéru

K titulu olympijského šampiona mířil Svoboda už v Pekingu v roce 2008, ale pokazil parkur, a zlato získal až na Hrách v Londýně o čtyři roky později. Vicemistrem světa se stal v letech 2008 a 2009, evropský titul má z roku 2010. Po olympijském triumfu si prošel závodník pražské Dukly sérií zranění a loni na hrách v Riu de Janeiro skončil devátý.

Dlouhodobě ho vedl reprezentační kouč Jakub Kučera. Letos Svoboda trénoval pod Liborem Capalinim, bronzovým medailistou z olympiády v Aténách 2004.

V úterý se chystá slavnostně zavěsit pětibojařskou výbavu na hřebík. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy