Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Grycz byl v Kecskemétu osmnáctý, Přibylová si vylepšila osobní maximum

Osmnácté místo moderního pětibojaře Marka Grycze bylo nejlepším českým výsledkem v závodu Světového poháru v maďarském Kecskemétu. Talentovaný junior předčil ve finále i předloňského mistra Evropy Jana Kufa, který po nevydařeném parkuru obsadil 30. pozici. Eliška Přibylová skončila šestadvacátá.

Marek Grycz
zdroj: petiboj.cz

Grycz byl ve finále závodu SP teprve podruhé, v březnu skončil v Los Angeles až ve čtvrté desítce. V Kecskemétu se mu nicméně povedl šerm, který dokončil s aktivní bilancí 18-17, po parkuru byl dokonce desátý. "Na běhu už bylo vidět, že toho mám plné zuby a že mi nezbyly žádné síly," připustil Grycz.

"Vybíhat takhle nahoře je samozřejmě krásné, ale věděli jsme, jaká je tu konkurence. Navíc semifinále šel naplno a chyběly mu síly, takže konečné osmnácté místo je za daných okolností naprosto v pořádku," prohlásil reprezentační trenér Jakub Kučera.

Je nám líto, video expirovalo.
Talentovaný pětibojař Grycz skončil v Kecskemétu osmnáctý

Přibylová doběhla šestadvacátá a vylepšila si životní maximum. "Byl to nejen lepší výsledek, ale i lepší výkon než v Káhiře, protože tady je nesrovnatelně větší konkurence," řekla pětibojařka, jež překonala osobní rekordy v plavání i ve střelbě. S parkurem však nebyla spokojená ani ona.

V Maďarsku zvítězili Jihokorejec Čun Un-te a Chloe Espositová z Austrálie. V pondělí program SP uzavře závod smíšených štafet, českou dvojici vytvoří Přibylová s Martinem Bilkem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy