Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Dianová skončila na MS dvanáctá

Berlín - Moderní pětibojařka Natálie Dianová obsadila na mistrovství světa dvanácté místo. První světové zlato získala Němka Lena Schönebornová, druhá byla stejně jako před rokem Číňanka Čchen Čchien.

Natálie Dianová
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

V plavání Dianová podobně jako ve čtvrteční kvalifikaci útočila na osobní rekord a dosáhla sedmého času 2:13,23, v šermu však měla nepříznivou bilanci 14:21 a v průběžném pořadí klesla až do třetí desítky. Parkur jí ale opět vyšel: ztratila jediný bod a lepší byly jen tři soupeřky.

V součtu to znamenalo, že do závěrečné disciplíny vybíhala česká reprezentantka, jež se v uplynulých dvou letech potýkala se zdravotními problémy, jako třináctá a své umístění dokázala ve velkém horku ještě vylepšit.

"V šermu ztratila oproti optimálnímu výkonu dvacet nebo pětadvacet vteřin. Ale když někdo dva roky nezávodí a podá takový výkon na mistrovství světa, musíme být spokojení," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera. V neděli Dianová nastoupí ve smíšené štafetě s Janem Kufem.

První místo udržela s bezmála půlminutovým náskokem devětadvacetiletá domácí pětibojařka Schönebornová, za Čchen Čchien si pro bronz doběhla Yane Marquesová z Brazílie. Medailistky si zajistily účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy